ساخت تصاویر هوش مصنوعی با DallE 3: فناوری سی برابر سریعتر از رقبا!

ساخت تصاویر هوش مصنوعی با DallE 3: فناوری سی برابر سریعتر از رقبا!

ساخت تصاویر سفارشی توسط فناوری های هوش مصنوعی روند جدید کاربران برای ایجاد عناوین خاص است که به تازگی مخاطبان زیادی را به خود جلب می کند. اما، یکی از نکات قابل توجه نتایج دریافت شده توسط این تکنولوژی می باشد که در بعضی مواقع می تواند کاملا اشتباه شکل بگیرد. به همین دلیل شرکت های MIT در این حوزه تلاش های زیادی دارند تا سرعت و کیفیت موارد ارائه شده را ارتقا بدهند. تست های انجام شده تحت عنوان ساخت تصاویر هوش مصنوعی با DallE 3 است که یکی از مدل های معروف محسوب می شود.

در طول استفاده از تکنولوژی جدید شرکت OpenAI برای ساخت تصاویر از قابلیت Stable Diffusion استفاده شد. تصاویر ارائه شده کاملا برحسب موقعیت واقعی از توصیف مختصر ایجاد می‌شود. البته، تصور و ساخت تصویر یک روباه در لباس فضانوردی یا یک سگ روی تخته موج سواری بسیار دشوار است. اما با استفاده از این فناوری جدید تنها چیزی که لازم است چند کلیک برای دریافت نتیجه ایده آل می باشد.

ساخت تصاویر هوش مصنوعی با DallE 3

توضیح روند ساخت تصاویر هوش مصنوعی با DallE 3

برای تولید در نهایت تصویر مورد نظر، الگوریتم باید از طریق تکرارهای متعدد و مداوم در پس زمینه اجرا شود که از نظر محاسباتی یک عملیات سخت است. با این حال، محققان موفق شده اند این فرآیندهای میانی متعدد را از بین ببرند، و صحنه ای ایجاد می شود که در یک مرحله تمامی روند را به اتمام می رساند.

همچنین، قابلیت جدید در ساخت تصاویر هوش مصنوعی با DallE 3 دستیابی به یک نتیجه مشابه را با کاهش قابل توجهی در مقدار قدرت پردازش یا زمان انتظار مورد نیاز فراهم می کند. علاوه بر این، انرژی کمتری برای راه اندازی سیستم تقطیر تطبیق توزیع (DMD) در روند ساخت تصویر هدر می رود.

ساخت تصاویر هوش مصنوعی با DallE 3

اگر بخواهیم به صورت ساده این فرآیند را توضیح بدهیم، تصاویر آموزشی به مناطق درشت تر تقسیم می شوند و این ترکیب بندی کلی تصویر بر اساس موضوع شکل می گیرد. علاوه بر این، احتمال وجود مولفه های بصری مختلف برای ارائه یک صحنه منسجم در پایان پروسه ساخت بررسی می شود.

در پایان، مواردی چون پیچیدگی کمتر و دانش دقیق به صورت کامل تحت نظارت تولید کننده تصویر قرار می گرد تا با استفاده از همان سخت افزار، یک تصویر به جای دو یا سه ثانیه حدود ۱۰۰ میلی ثانیه ساخته شود.

علاوه براین، احتمال دارد طی ساخت تصاویر هوش مصنوعی با DallE 3 نتایج می توانند دارای موتیف های تکراری و پس زمینه کمی تار باشند. در موارد خاص، موارد موجود به‌طور قابل‌توجهی بهتر ظاهر می شوند، و شناسایی آن‌ها به‌عنوان یک قطعه هوش مصنوعی و نتیجه سودمند ساده‌تر است.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.