اولین ربات انسان نما شیائومی با نام CyberOne رونمایی شد

اولین ربات انسان نما شیائومی با نام CyberOne رونمایی شد

شیائومی در رویداد روز گذشته خود محصولات زیادی معرفی کرد و اکثر آنها دارای طراحی بسیار جذاب و خاص بودند. در کنار تمامی محصولات جدید این شرکت، شاهد معرفی ربات انسان نما بودیم که با عنوان سایبروان معرفی شد. این محصول اولین دستگاه رباتیک شیائومی محسوب نمی‌شود و قبل از آن هم یک ربات سگ نما با نام CyberDog رونمایی کرده بود.

این ربات از تمامی لحاظ هوشمندسازی شده و عملکرد بسیار بهتر و مناسبی را از مدل های مشابه خود به نمایش خواهد گذاشت. این ربات رقیب اصلی ربات انسان نما تسلا است که توسط ایلان ماسک سال گذشته معرفی شد. طبق گفته شیائومی، سایبروان یک ربات بیونیک انسان نما با مقیاس واقعی است و دارای قد ۱۷۷ سانتی متر و ۵۲ کیلوگرم وزن است.

این ربات دارای یم پنل اولد در قسمت سر است و دو میکروفون برای شنیدن دستور های صوتی به کار رفته است. همچنین برای این ربات انسان نما اسم برادر فلزی اختصاص دادند. طبق گفته شیائومی این ربات مجهز به الگورتیم کنترل کل بدن است که توسط خود شیائومی توسعه یافته است و تمامی حرکت ۲۱ مفصل را می‌تواند انجام دهد و حرکات انسان ها را با شناسایی پیاده سازی کند.

اولین ربات انسان نما شیائومی قابلیت درک ۴۵ احساس معنایی و همچنین ۸۵ احساس محیطی را تشخیص می‌دهد و توانایی تفسیر آنها را نیز دارد. همچنین ادعا شده این ربات هر روز مهارت جدیدی یاد می‌گیرد که به قابلیت ارتقا حرکات های جدید را دارد. شیائومی اعلام کرده ربات انسان نما سایبروان از فناوری مکاترونیک پیچیده و هوش مصنوعی ساخته شده و تمامی مراحل تولید آن در آزمایشگاه های تخصصی شیائومی انجام گرفته است.

اولین ربات انسان نما شیائومی با نام CyberOne رونمایی شد

اولین ربات انسان نما شیائومی : اولین تکامل؟

ربات CyberOne فقط یک محصول نسل اول است و بیشتر بخش های آن هنوز در مرحله توسعه است. این ربات در تست های اولیه، ربات انسان نما تسلا را شکست داده و به نظر می‌رسد با توسعه بخش های مختلف آن می‌توان شاهد رقابت ربات های جدید شیائومی با ربات های بوستون داینامیکس باشیم.

این ربات علاوه بر سخت افزار قدرتمند و قطعات با کیفیت، از یک سیستم بسیار پیچیده و الگوریتم های متعدد تشکیل شده است که باعث می‌شود یک خروجی تمیز و بدون مشکل داشته باشد. مقیاس کلی این ربات بر مبنای حرکات انسان ها تشکیل گرفته و اکثر فعالیت های مختلف مانند دویدن، خوابیدن و پریدن در توانایی این ربات گنجانده شده است. این ویژگی ها فقط در ربات های بوستون داینامیکس وجود دارد که با ورود شیائومی به این حوزه، شاهد افزایش رقابت میان این شرکت ها خواهیم بود.

با پیشرفت تکنولوژی های جدید، شاهد تولید انوبه و بسیار زیاد انواع ربات هستیم که توسط برند های مختلف در تولید اولیه قرار دارند و قطعا با پیشرفت فناوری های حال حاضر، قطعا شاهد تولید انبوه این نوع ربات ها خواهیم بود که هم هزینه های بسیار پایین دارند و هم از لحاظ ابزاری، کارایی بسیار زیادی برای انسان ها به ارمغان خواهند آورد.

اولین ربات انسان نما شیائومی در محدوده قیمتی ۸۹ تا ۱۰۴ هزار دلار خواهد بود.

<<<تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی>>>

منبع gizmochina

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.