روش های ادیت پیام ها در واتساپ: رفع مشکلات تایپی کاربران

روش های ادیت پیام ها در واتساپ: رفع مشکلات تایپی کاربران

احتمال دارد شما هم طی ارسال پیامی اشتباه تایپی ناخوشایندی در واتساپ داشته‌اید و نحوه ادیت آنها را بلد نباشید، اما به تازگی طی انتشار بروزرسانی جدید برای این برنامه اکنون می توانید هر اشتباهی را در متن خود با ویرایش پیام اصلاح کنید. در این پست ویژه روش های ادیت پیام ها در واتساپ در روند های گوناگون ارائه شده است.

قبل از یادگیری نحوه ویرایش پیام در Whatsapp، باید از دستورالعمل ها و محدودیت های مرتبط با این ابزار آگاه باشید. اول از همه، یک پیام تنها در عرض ۱۵ دقیقه پس از ارسال قابل ویرایش است. دوم اینکه تاریخچه ویرایش شما توسط واتساپ ذخیره نمی شود. در عوض، برچسبی که در کنار یک پیام وجود دارد، تنها راهی است که گیرنده متوجه تغییر آن می شود. شما همچنین نمی توانید یک پیام را به طور کامل هنگام اصلاح آن حذف کنید.

پیام ارسال شده در یک مکالمه در حال ناپدید شدن نیز قابل ویرایش است. این برنامه به شما امکان می دهد پیام های ناپدید شده را ذخیره کنید، اما به شما اجازه نمی دهد تاریخچه ویرایش های انجام شده در یک پیام را مشاهده کنید. لازم به ذکر است که فقط پیام هایی را که ارسال کرده اید قابل ویرایش هستند و پیام هایی که دریافت کرده اید قابلیت ادیت ندارند.

آخرین مورد هم درباره ویرایش انبوه است که در حال حاظر امکان پذیر نیست و شما فقط می توانید یک پیام ارسال شده واتس اپ را در یک زمان ویرایش کنید. تا زمانی که پنجره ۱۵ دقیقه ای برای ویرایش پیام ها سپری نشده است، هر پیام به صورت جداگانه قابلیت ادیت دارد.

روش های ادیت پیام های واتساپ در اندروید و iOS

در برنامه واتس اپ، پیام های ارسال شده در گفتگوهای گروهی و خصوصی قابل ویرایش هستند. اما در دستگاه های iOS و اندروید،روش های گوناگونی وجود دارد که به صورت کامل با روند اجرایی در بخش زیر ارائه شده است. برای تغییر پیام واتساپ خود، اقدامات زیر را انجام دهید:

۱. برای اصلاح پیامی که ارسال کرده اید، مکالمه واتساپ مربوطه را باز کنید.

۲. برای ویرایش یک پیام، آن را به مدت طولانی فشار دهید.

۳. در اندروید، نماد مداد را از نوار ابزار بالا انتخاب کنید. از منوی نمایش داده شده در آیفون شما، Edit را انتخاب کنید. پیام ارسال شده اکنون قابل ویرایش است.

۴. برای تأیید اینکه تغییراتی در پیام ایجاد کرده اید، روی علامت تیک کنار کادر متن ضربه بزنید.

پس از ارسال پیام، هر گونه ویرایش در یک برچسب ویرایش شده درج می شود. به خاطر داشته باشید که هنگامی که یک سند یا قطعه رسانه در مکالمه واتساپ ارسال می شود، آن قابل ویرایش نمی باشد. از طرف دیگر، زیرنویس رسانه ها را می توان قبل از ارسال به مکالمه واتس اپ دیگر تغییر داد.

 

مطالب مرتبط:

 

روش های ادیت پیام های واتساپ در نسخه ویندوز و وب

در این بخش، پیام های واتساپ را که از طریق برنامه ویندوز یا وب ارسال کرده‌اید می توانید به صورت کامل ویرایش کنید. روند کامل ادیت پیام بدین شکل است:

۱. برنامه واتساپ را اجرا کنید و پیامی مورد نظر را در بین مکالمات موجود انتخاب نمایید.

۲. پس از کلیک بر روی فلش کوچک رو به پایین در کنار پیامی که ارسال کردید، Edit را انتخاب کنید.

۳. با استفاده از پنجره محاوره ای که ظاهر می شود، هر گونه ویرایش لازم را در پیام انجام دهید.

۴. برای تأیید ویرایش، Enter را فشار دهید یا کادر checkmark را انتخاب کنید.

با ارائه بروزرسانی جدید، هم اکنون می‌توانید پیام‌هایی را که با اشتباه تاپیئ ارسال شده‌اند را در واتساپ ارسال کرده‌اید ویرایش کنید. اشتباهات تایپی و سایر خطاهای بی دقت را می توان به راحتی با کمک این ابزار اصلاح کرد. البته به خاطر داشته باشید که فقط پانزده دقیقه فرصت دارید تا تمام تنظیمات را انجام دهید. تنها انتخاب شما این است که پس از بسته شدن این پنجره زمان، متن را پاک کنید تا متن جدیدی ارسال شود.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

 

منبع makeuseof

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.