AMD تراشه های جدید رایزن ۷۰۴۰U را معرفی کرده است که ادعا می کند برتر از اپل و اینتل هستند

تراشه جدید AMD قوی تر از اپل و اینتل

AMD تراشه های جدید رایزن ۷۰۴۰U را معرفی کرده است که ادعا می کند برتر از اپل و اینتل هستند.

به تارگی شرکت AMD طی یک رویدادی بزرگ از پردازنده جدید خود به نام رایزن ۷۰۴۰U بر اساس معماری نسل فعلی Zen 4 با iGPU مبتنی بر RDNA3 رونمایی کرد. طبق ادعای این شرکت این تراشه برای لپ تاپ های باریک و سبک طراحی شده، و از رقبای اپل و اینتل عملکرد بهتری را ارائه می دهد. این سری جدید دارای گرافیک Radeon 780M و هوش مصنوعی Ryzen با استفاده از معماری XDNA جفت شده هستند.

رایزن 7040U

مشخصات رایزن ۷۰۴۰U

اوایل سال جاری در نمایشگاه CES پردازنده های جدید رایزن ۷۰۴۰U معرفی شدند، اما این شرکت مشخصات این محصول را به صورت کامل منتشر کرده است. مطابق با این موضوع شرکت سارنده خبر داد که به تازگی اقدام به ساخت سری جدیدی از چیپست ها به نام فونیکس یا  کرده است. مشخصات موجود نشان می دهد که در روند ساخت این پردازنده از چهار مدل Ryzen 7 7840U، Ryzen 5 7640U، Ryzen 5 7540U و Ryzen 3 7440U استفاده شده است. دلیل نامگذاری AMD، U در این سری وجود قدرت TDP 15-30 وات می باشد.

رایزن ۷۰۴۰U همراه با RDNA3 Radeon 780M قابلیت تامین هر چهار تراشه را دارا می باشد. بسیاری از منتقدان سری جدید فونیکس را با Core i7-1360p مبتنی بر Raptor Lake اینتل مقایسه می کنند،در این تست مزایای عملکرد قابل توجهی از ۲۹٪ تا ۱۲۸٪ در بارهای کاری مختلف به دست آمده است. همچنین در مقابل با مقایسه این پردازنده با Apple M2 حدود ۵ تا ۷۵ درصد سریعتر از مک بوک پرو ۱۳ اینچی می باشد.

رایزن 7040U

این تراشه های جدید همچنین دارای قابلیت منحصر به فردی به نام شتاب هوش مصنوعی Ryzen هستند که می توانند در حین انجام وظایف خاص، بار روی واحد محاسباتی اصلی را کاهش دهد. AMD با هدف ارائه نوت‌بوک‌هایی با حداکثر عمر باتری، پیشرفت‌های عملکردی اطلاعات بسیار مهمی را منتشر می کند.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.