چند تا ربات چت دیگه هم به هوش مصنوعی اپل اضافه میشه!

چند تا ربات چت دیگه هم به هوش مصنوعی اپل اضافه میشه!

تو کنفرانس WWDC 2024 اپل از همکاری با OpenAI خبر داد و قراره دستیار چت ChatGPT رو به عنوان بخشی از هوش مصنوعی اپل روی سیستم عامل iOS 18 بیاره. اپل تایید کرده که قراره ربات‌های چت دیگه ای هم اضافه کنه و مدیر بخش نرم‌افزار، یعنی آقای کریگ فدریغی، گفته بود که شاید شاهد حضور ربات چت Google Gemini هم باشیم. حالا خبرهای جدیدی رسیده که به نظر میاد این اتفاق قراره به زودی بیفته.

این خبر رو مارک گورمن، خبرنگار بلومبرگ، داده که ادعا می‌کنه اپل ممکنه امسال پاییز، یعنی همون موقعی که قراره هوش مصنوعی خودش رو رسما معرفی کنه، با گوگل و Anthropic هم قرارداد ببنده. اما گورمن زیاد وارد جزئیات نشده و بیشتر روی این موضوع تمرکز کرده که چرا اپل سراغ همکاری با Meta نرفته.

گورمن میگه که به نظر می‌رسه اپل فعلا تمایلی نداره خدمات هوش مصنوعی Meta رو تو هوش مصنوعی خودش جا بده. قبلا خبرهایی بود که این دو شرکت دارن با هم صحبت می‌کنن ولی ظاهرا مذاکرات به نتیجه نرسیده. گورمن میگه که ظاهرا این صحبت‌ها هم به درخواست Meta بوده و اصلا رسمی نشده.

چند تا ربات چت دیگه هم به هوش مصنوعی اپل اضافه میشه!

به نظر میاد که این صحبت‌ها اصلا جدی نبوده چون اپل هیچ علاقه‌ای به محصولات Meta نداره. گفته میشه اپل فکر می‌کنه که OpenAI، Anthropic و گوگل همشون خدمات باکیفیت‌تری ارائه می‌کنن. گورمن همچنین اشاره می‌کنه که همکاری اپل و Meta اصلا با انتقادهایی که اپل قبلا در مورد سیاست‌های حفظ حریم خصوصی Meta کرده بود، همخوانی نداره.

مدت‌هاست که شایعه‌ی اضافه شدن Google Gemini به هوش مصنوعی اپل رو می‌شنویم. اما هنوز معلوم نیست که این همکاری قراره چه شکلی باشه و چطور با پشتیبانی از ChatGPT فرق داشته باشه. حتی اگه ادغام این ربات‌های چت مختلف تقریبا شبیه هم باشه، حداقل به کاربر این امکان رو می‌ده که اگه دوست داره از یه سرویس هوش مصنوعی دیگه استفاده کنه.

این منطقی هم هست که اپل نمی‌خواد کاربر رو محدود به یه سرویس خاص کنه. اولا اینکه، شایعه‌هایی وجود داره که خود اپل داره یه ربات چت هوش مصنوعی می‌سازه، هرچند که هنوز آماده نشده. دوما اینکه، اگه اپل فقط یه گزینه برای ربات چت داشته باشه، احتمالا سازمان‌های تنظیم‌کننده روش فشار میارن که گزینه‌های بیشتری رو در اختیار کاربر قرار بده.

احتمالا اواخر امسال، یعنی همون موقع‌هایی که گوشی iPhone 16 معرفی میشه، iOS 18 هم منتشر بشه. پس اگه می‌خواین از جدیدترین خبرها و شایعات باخبر بشین، حواستون به پوشش خبری رویداد ماه سپتامبر اپل (Apple September Event) تو وبسایت ما باشه.

__ تکنو دات مرجع اخبار تکنولوژی __
منبع tomsguide

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.