ربات هوش مصنوعی سامسونگ به نام Gauss در سری گلکسی S24 

ربات هوش مصنوعی سامسونگ به نام Gauss در سری گلکسی S24

شرکت OpenAI اخیراً به‌روزرسانی اصلی خود را برای GPT-4 ارائه کرد که پیشرفت‌های عمده‌ای را در سراسر جهان به همراه دارد. در حالی که این شرکت بسیار جلوتر از رقبای خود است، سازندگان گوشی های هوشمند شروع به استفاده از این فناوری کرده اند. اخباری منتشر شده است که شرکت Samsung قصد دارد از یک ربات هوش مصنوعی به نام Gauss رونمایی کند که در کنار سری جدید گلکسی S24 معرفی می شود. این شرکت این هفته این ربات را در پلتفرم هوش مصنوعی خود به نمایش گذاشت و نشان داد که چگونه تصاویر را ایجاد و تبدیل می کند، و اسناد و ویژگی هایی را برای کمک به کدنویسی جمع آوری می کند.

ظاهرا شرکت اپل نیز اخیرا روی فناوری هوش مصنوعی خلاقانه خود کار کرده است و سرمایه گذاری زیادی روی این پروژه انجام می گیرد. انتظار می رود این شرکت با عرضه iOS 18 در سال آینده فناوری هوش مصنوعی را نیز معرفی کند. مارک گورمن گزارش داده است که اپل در نهایت ویژگی های هوش مصنوعی را به دستگاه های خود معرفی خواهد کرد.

Gauss

ویژگی های هوش مصنوعی Gauss

یکی از ویژگی های قابل توجه، پیاده سازی برخی از قطعات Gauss برای هوش مصنوعی به صورت پایه بر روی دستگاه خواهد بود. این بدان معناست که دستگاه برای انجام برخی کارها به اتصال اینترنت متکی نیست. این شرکت می گوید که هوش مصنوعی مولد را در «ویژگی های اصلی» دستگاه سال آینده ادغام خواهد کرد. این نشان می دهد که این شرکت با عرضه پرچمداران سری گلکسی اس ۲۴ خود، این فناوری را روانه بازار خواهد کرد.

Gauss که به نام ریاضیدان معروف کارل فردریش گاوس نامگذاری شده است شامل کد گاوس سامسونگ، زبان گاوس سامسونگ و تصویر گاوس سامسونگ است. این ربات به کاربران امکان می دهد اسناد را خلاصه کنند، ایمیل بنویسند و ترجمه کنند. همچنین، بخش کدنویسی نیز می تواند به عنوان یک دستیار برای اهداف برنامه نویسی عمل کند و و بخش تصاویر نیز می تواند تصاویر را طبق دستورات شما تولید و ویرایش کند.

Gauss

اگر سامسونگ این کار را انجام دهد، مدل مولد Gaussian AI یک مکمل کلیدی برای سری گلکسی S24 خواهد بود. علاوه بر این، توانایی انجام وظایف در سطح محلی به خودی خود در مقایسه با رقابت قابل توجه است. در مقایسه، اپل برای ارائه این ویژگی ها به آیفون، حتی پس از عرضه زودهنگام، کمی دیر خواهد بود. میونگ یو، معاون سامسونگ الکترونیکس می گوید، برخلاف OpenAI، سامسونگ “هدفش این نیست که یک سرویس سنگین باشد.”

در حال حاضر، سامسونگ از فناوری هوش مصنوعی Gauss خود در داخل برای افزایش بهره‌وری کارکنان استفاده می‌کند و ممکن است این فناوری در نهایت در اوایل سال آینده به دست کاربران نهایی برسد. این ربات ممکن است بزرگترین نقطه فروش گلکسی S24 باشد، زیرا با پشتیبانی از عملکردهای مختلف، بهره وری کاربر را افزایش می دهد. توجه داشته باشید که این تازه شروع کار برای سامسونگ است و با گذشت زمان ممکن است این شرکت ویژگی های بیشتری را برای گنجاندن و گسترش کل سیستم اضافه کند.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.