موتور جستجوی هوش مصنوعی گوگل برای رقابت با ChatGPT معرفی خواهد شد

موتور جستجوی هوش مصنوعی گوگل برای رقابت با ChatGPT معرفی خواهد شد

هوش مصنوعی در جامعه الکترونیکی امروز تبدیل به یک بحث بسیار بزرگ شده و افراد زیادی در این حوزه فعالیت می‌کنند. بحث داغ امروز اینترنت درمورد ویژگی ها و قابلیت های هوش مصنوعی و تاثیر آن روی فعالیت افراد زیادی است که نمی‌توان از آن اجتناب کرد.

دو غول دنیای هوش مصنوعی یعنی گوگل و مایکروسافت به دنبال تصاحب بازار هوش مصنوعی هستند. هر کدام از این شرکت با هوش مصنوعی خاص خود در رقابت هستند. گوگل با هوش مصنوعی Gemini و مایکروسافت با هوش مصنوعی ChatGPT با یکدیگر رقابت می‌کنند و هر دو با چالش راه اندازی موتور جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی هستند.

یکی از کاربران شبکه اجتماعی Reddit از ایجاد یک دامنه با عنوان search.chatgpt.com خبر داد که نشان دهنده آمادگی گوگل برای رونمایی از یک موتور جستجوی پیشرفته نسبت به موتور جستجوی فعلی با هوش مصنوعی است. دامنه مورد نظر بجای نمایش محتوای ۴۰۴، یک پیام عجیب با عنوان “Not found” نمایش داده می‌شود که معلوم نیست نشان دهنده چیست.

موتور جستجوی هوش مصنوعی گوگل

موتور جستجوی هوش مصنوعی گوگل یا OpenAI ؟

اطلاعات زیادی درمورد پروژه های هر دو شرکت در دسترس نیست اما OpenAI قصد دارد یک موتور جستجو مبتنی بر هوش مصنوعی معرفی کند که بخشی از موتور جستجوی Bing خواهد بود. اما با این وجود، تمام تلاش های مایکروسافت و OpenAI برای تصاحب موتور جستجو اصلی از گوگل نشدند و گوگل سلطه خود را در بخش موتور جستجو افزایش داده است.

به نظر می‌رسد پروژه‌ مرموزی که هنوز اطلاعاتی درمورد آن در دسترس نیست، توسط OpenAI پیاده سازی خواهد شد و موتور جستجوی جدید مایکروسافت در بینگ خواهد بود. این موتور جستجو توانایی پردازش سریع اطلاعات و دسترسی های زیاد را برای کاربران به ارمغان خواهد آورد. در کنار این، انتظار می‌رود گوگل بجای معرفی یک پلتفرم جدید، موتور جستجوی فعلی خود را با هوش مصنوعی ادغام کند.

تاریخ ۹ می زمان تعیین شده توسط OpenAI برای رونمایی از موتور جستجوی جدید خود است که انتظار می‌رود با کلی قابلیت های ویژگی معرفی شود، قطعا گوگل از این رقابت دور نخواهد بود و تدابیر این شرکت برای ادامه سلطه خود قطعا جذاب و مورد توجه خواهد بود.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __
منبع androidauthority

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.