شیائومی ۱۲S اولترا کانسپت قابلیت اتصال لنز جداگانه خواهد داشت

ارتقا فوق العاده جذاب در بخش دوربین

شیائومی ۱۲S اولترا کانسپت قابلیت اتصال لنز جداگانه خواهد داشت

همه گوشی های پرچمدار بازار دارای ماژول دوربین فوق العاده قدرتمند هستند که از سنسور های ماکرو و عمق سنج پشتیبانی می‌کنند. در سال های اخیر شاهد ارتقا قابل توجه این سنسور ها نسبت به نسخه های قبلی هستیم که فاصله میان این دوربین ها و دوربین های بدون آینه را بسیار کم کرده است. یکی از معایب دوربین گوشی های هوشمند، عدم پشتیبانی از لنز های دوربین عکاسی است.

به نظر می‌رسد این ویژگی توسط شیائومی ارائه خواهد شد و گوشی شیائومی ۱۲S اولترا کانسپت قابلیت اتصال لنز دوربین های عکاسی را خواهد داشت. همکاری لایکا با شیائومی هر جنبه‌ای که داشت بلاخره به موفقیت نسبی برای این دو کمپانی ختم شده است. با توجه به اعلانیه جدید شیائومی، گوشی ۱۲S اولترا کانسپت قابلیت استفاده از لنز سری M لایکا را خواهد داشت.

علاوه بر این ویژگی، شیائومی از یک سنسور ۱ اینچی استفاده خواهد کرد که بدون شک از لنز IMX989 سونی خواهد بود که در شیائومی ۱۲S اولترا استفاده شده بود. لایکا اعلام کرده است، سنسور استفاده شده در این گوشی قابلیت های زیادی به حالت عکاسی و فیلمبرداری اضافه خواهد کرد و تفاوت چندان زیادی با دوربین های عکاسی حرفه‌ای بدون آینه نخواهد داشت.

ویژگی دوربین شیائومی ۱۲S اولترا کانسپت

ویژگی دوربین شیائومی 12S اولترا کانسپت

هرچند عملکرد و کیفیت دوربین های بدون آینه نسبت به دوربین گوشی های هوشمند بهتر است، اما همکاری لایکا و شیائومی این فاصله را بسیار نزدیک تر خواهد کرد. همچنین لایکا تاکید زیادی روی کیفیت و قدرت نوری خواهد داشت که مشکل اصلی دوربین گوشی های هوشمند به شمار می‌رود. طبق گزارش هایی که درمورد این ویژگی منتشر شده، نشان می‌دهد شیائومی تاکید زیادی روی پیکربندی فوکوس و همچنین تصویربرداری ۱۰ بیتی RAW خواهد داشت.

با این حال هنوز مشخص نشده است که این ویژگی بر روی سری شیائومی ۱۲ پیاده سازی خواهد شد. اما به طور قطع شاهد استفاده از این ویژگی در گوشی های پرچمدار شیائومی خواهیم بود که تفاوت میان پرچمدار های بزرگ بازار را به وجود خواهد آورد. همچنین لنز هایی که لایکا برای این گوشی در نظر گرفته است، قطعا تفاوت زیادی با لنز های معمولی دارد.

هنوز گزارش های رسمی درمورد این تکنولوژی و پیاده سازی آن در دسترس نیست و قطعا در روز های آینده شاهد افشا اطلاعات درمورد پیکربندی و قابلیت های لنز جداگانه لایکا برای دوربین گوشی های هوشمند خواهیم بود.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

منبع wccftech

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.