با دنیای شگفت انگیز اپل پارک Apple Park آشنا شوید: حلقه غول آسای تکنولوژی!

نقطه تحول اپل در دنیای تکنولوژی!

با دنیای شگفت انگیز اپل پارک Apple Park آشنا شوید: حلقه غول آسای تکنولوژی!

یکی از نقاط ویژه در حوزه تکنولوژی قطعا اپل پارک است که به عنوان دومین دفتر بزرگ شرکت Apple شناخته می‌شود. این مکان خاص، ویترینی به وسعت ۱۷۵ هکتار از اخلاق طراحی، آگاهی محیط‌ زیست و تعهد ثابت برند برای ایجاد فضای کاری مشارکتی است. پس از هشت سال برنامه ریزی و ساخت، سرانجام در سال ۲۰۱۷ دنیای شگفت انگیز اپل پارک Apple Park ایجاد شد و اکنون به یک نقطه عطف در کوپرتینو، کالیفرنیا تبدیل شده است.

این مکان با وجود افراد در هسته خود، محیط مناسبی را برای نوآوری مداوم، خلاقیت و رفاه در محل کار ایجاد می کند. ساختمان رینگ، تئاتر استیو جابز، مرکز تناسب اندام و سلامت، مرکز بازدیدکنندگان، و پارکینگ جنوبی همگی توسط پارک احاطه شده اند که ساختمان ها را به عنوان مناطقی برای جمع شدن، کار و معاشرت افراد تبدیل می کند.

دنیای شگفت انگیز اپل پارک Apple Park

طراحی دنیای شگفت انگیز اپل پارک Apple Park

چشم انداز و معماری ساختمان ترکیبی کاملا منسجم را ایجاد می کند. این ساختار جدید و آینده‌نگر در میان درختان سر به فلک کشیده قرار گرفته است و انرژی خورشیدی را جذب می‌کند تا نیروی کافی برای ایجادهوای تازه و مناظر انرژی‌بخش پارک را داشته باشد.

همچنین، با توجه به تمامی فعالیت های اپل، نگهداری از محیط زیست علاوه بر کسب و کار بیشترین تعامل را دارد. بزرگترین ساختمان اداری دارای گواهینامه LEED پلاتین در آمریکای شمالی می باشد، که به طور کامل از انرژی های تجدید پذیر استفاده می کند. امروزه بیش از شش کیلومتر مسیرهای پیاده روی و دویدن وجود دارد که میزان فضای سبز را از بیست به هشتاد درصد افزایش می دهد. علاوه براین، این زمین تقریباً ۹۰۰۰ درخت، از جمله باغات و بلوط های بومی، به همراه چمنزارها، مناطق ورزشی، تراس ها و یک حوضچه خصوصی دارد.

اتاق‌های مشترک برای همکاری، فضاهای اداری خصوصی برای کار متمرکز، و پیاده‌روی‌های محیطی گسترده و لعاب‌دار با گسترده‌ترین ورق‌های شیشه‌ای منحنی اجزای اصلی دنیای شگفت انگیز اپل پارک Apple Park هستند.

دنیای شگفت انگیز اپل پارک Apple Park

طبقات رینگ شکل ساختمان از بیش از ۴۰۰۰ تخته تشکیل شده است که تا ۱۵ متر امتداد دارند و آن را به یکی از پیچیده ترین سازه های بتنی در جهان تبدیل می کند. این اجزای چند منظوره که اغلب به عنوان “دال های خالی” شناخته می شوند، شامل گرمایش و سرمایش تابشی، برگشت هوا و تشکیل سقف و سازه در معرض دید هستند. دهلیزهای تمام قد در هشت نقطه محور اصلی، مشاعات ورودی پر نور را ایجاد می کنند، که مناطق مشترکی برای پارک و فضای باغ محصور هستند.

علاوه براین، اماکنی چون رستوران، میدان شهر کالج، الگوی مرکزی را در محور شمال شرقی رینگ دارند. تعامل ساختار با پاسیوهای روباز و سالن غذاخوری چهار ارتفاع زیبایی سازه را چند برابر کرده است. همچنین، درهای شیشه ای عظیم با عرض ۵۵ متر  و ارتفاع ۱۵ متر نشان دهنده آرامش و خلاقیت هستند.

البته، یک مرکز تناسب اندام و سلامتی هم به شکل یک پناهگاه غرفه ای در اطراف پارک قرار دارد. در صورت حرکت به سمت جنوب منطقه، دو ساختمان سبک وزن و یک واحد با پنجره‌های بزرگ وجود دارد که نور را به بخش های درمانی و ورزشی انتقال می دهد. در اطراف نیز حیاطی با سایه درختان زیتون، آبمیوه‌باری با نوشیدنی‌های مغذی و تنقلات در بین دو طبقه آن واقع شده است.

دنیای شگفت انگیز اپل پارک Apple Park

ویژگی های دنیای شگفت انگیز اپل پارک Apple Park

نوآورانه های جدید در طراحی

ساختمان اصلی، یک برج حلقه‌ای شکل چهار طبقه که با صفحات شیشه‌ای منحنی عظیم پوشیده می باشد، بدون شک گوهر تاج اپل پارک است. طراحی منحصر به فرد آن، که باعث شده است از آن به عنوان “سفینه فضایی” یاد شود. بنیانگذار نوآور اپل، استیو جابز، در شکل گیری آن نقش اساسی داشت. او یک محل کار باز و شفاف را متصور بود که مرزهای دپارتمان را از بین می برد و همکاری را ارتقا می داد.

پانل‌های شیشه‌ای منحنی بزرگ، فضای داخلی را با نور طبیعی پر می‌کنند و تشخیص بین فضای کاری داخل و فضای بیرونی زیبا را دشوار شده است. در سرتاسر این مکان، فضاهای سبز گسترده با مسیرهای پیاده‌روی و مکان‌های نشستن در فضای باز، حس آرامش را ایجاد می‌کند و فرصتی برای استراحت کارمندان فراهم می شود.

دنیای شگفت انگیز اپل پارک Apple Park

طرح زیبا به همراه مقاومت

پایداری یکی از اجزای کلیدی مفهوم و توسعه اپل پارک است. گیاهان بومی کالیفرنیا و درختان اصیل در برابر خشکسالی بیش از ۸۰ درصد از محوطه دانشگاه را پوشش می دهند. این فرآیند گرمایی پارک را کاهش می‌دهد و به کنترل دما کمک می‌کند. خود ساختمان ها نیز دارای گواهینامه LEED هستند که نشان دهنده بهره وری انرژی و استفاده از مواد بازیافتی است.

بخش قابل توجهی از انرژی مورد نیاز مکان توسط پنل های خورشیدی برآورده می شود و به طور قابل توجهی اثرات زیست محیطی آن را کاهش می دهد. به عنوان نمونه ای از توسعه و طراحی کسب و کار پایدار، خلاقیت و مسئولیت زیست محیطی جزو موارد اصلی در قوانین ساختار این پارک می باشد.

مرکز همکاری و منبع مفاهیم نوآورانه

فراتر از مناظر خیره کننده و تاکید بر محیط زیست، دنیای شگفت انگیز اپل پارک Apple Park برای تشویق نوآوری و کار گروهی ساخته شده است. ساختار طبقه باز ساختمان اصلی حس اجتماع و ارتباط بین کارکنان را در تیم های مختلف ارتقا می دهد. فضاهای جمعی و مناطق کار تیمی اجزای کلیدی معماری هستند که برای اشتراک گذاری ایده ها و ترکیب زمینه های مختلف ایجاد شده‌اند.

این پارک پر از مکان‌های گردهمایی و اتاق‌های فکر است که برای مکالمات و جلسات طوفان فکری مناسب هستند، جایی که ایده‌ها می‌توانند آزادانه جریان داشته باشند و جرقه‌های خلاقیت شعله‌ور شود. استیو جابز معتقد بود که نوآوری واقعی از گرد هم آوردن افراد باهوش از زمینه های مختلف حاصل می شود.

دنیای شگفت انگیز اپل پارک Apple Park

مکانی که در آن کار و رفاه با هم ملاقات می کنند

اپل پارک مکانی است که کارگران ممکن است شکوفا شوند، نه فقط مکانی که در آن کار می کنند. این مکان دارای یک مرکز تناسب اندام پیشرفته با فضاهای آموزشی بزرگ، استودیوهای یوگا و استخرهای شنا است که همگی برای ایجاد انگیزه در کارکنان برای اولویت دادن به سلامت جسمانی خود در نظر گرفته شده است. کافه تریاهای محل، تحت هدایت سرآشپزهای ماهر، طیف وسیعی از گزینه های غذایی لذیذ و سالم را ارائه می دهند، که نیاز به سفرهای طولانی ناهار را از بین می برد.

حتی یک فضای چند منظوره به نام تئاتر استیو جابز برای رویدادهای اجتماعی، گردهمایی کارکنان و معرفی محصول نیز در این مکان زیبا ایجاد شده است.در نهایت هدف اصلی از ساخت این پارک، فضایی جامع برای بهزیستی جسمی و عاطفی کارکنان بود که محیطی شاد و سالم برپایه تجارت موفق وجود داشته باشد.

کلام آخر

دنیای شگفت انگیز اپل پارک Apple Park یک شگفتی مهندسی و طراحی است. ساختار کلی نشان دهنده حس مسئولیت زیست محیطی شرکت می با. این چشم‌انداز آینده اپل را نشان می‌دهد، چشم‌اندازی که در آن نوآوری توسط پایداری پشتیبانی می‌شود، جایی که فناوری و دنیای طبیعی می‌توانند به طور مسالمت‌آمیز همزیستی کنند، و خلاقیت در فضایی مشارکتی و متمرکز بر کارمندان شکوفا می‌شود.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.