اتحادیه اروپا خواستار استفاده از باتری‌های قابل تعویض در گوشی‌های هوشمند شد!

استانداردسازی پورت USB Type C و استفاده از باتری‌های قابل تعویض در گوشی‌ها

اتحادیه اروپا ظاهراً در حال برنامه‌ریزی برای بازگرداندن باتری‌های قابل تعویض در صنعت گوشی‌های هوشمند است. همانطور که شاهد هستید این روزها در گوشی‌های هوشمند باتری‌های قابل تعویض ارائه نمی‌شود اما اتحادیه اروپا قصد دارد این باتری‌‌ها را مجدداً به دنیای تکنولوژی بازگرداند.

براساس گزارش‌های منتشر شده، اتحادیه اروپا می‌خواهد باتری‌های قابل تعویض را طی پنج سال آینده بازگرداند. در واقع پارلمان اروپا اخیراً قانون جدیدی را تصویب کرده که مبتنی بر تولید، طراحی و بازیافت تمام باتری‌های قابل تعویضی است که در منطقه به فروش می‌رسند. این قانون جدید نه تنها وسایل نقلیه الکتریکی را تحت تاثیر قرار می‌دهد بلکه حتی باتری‌های قابل حمل را برای گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و گجت‌های دیگر اعمال می‌کند.

باتری‌های قابل تعویض

این تصمیم اتحادیه اروپا تولیدکنندگان را ملزم می‌کند تا تغییراتی در طراحی خود ایجاد کنند و هدف این است که مانند گذشته، کاربران امکان جدا کردن باتری‌ها و تعویض باتری‌ها را داشته باشند.

از سوی دیگر اتحادیه اروپا در راستای استانداردسازی پورت USB Type C به شرکت‌ها فشار آورده و اپل را مجبور کرده تا از این پورت برای آیفون‌های آینده و سایر محصولات خود استفاده کند. این اقدام در راستای کمک به بازیابی و بازیافت آسان باتری‌های قدیمی و کاهش ضایعات کلی در نظر گرفته شده است.

در نهایت این قانون جدید تا اوایل سال ۲۰۲۷ اجرایی خواهد شد، اما اتحادیه اروپا ممکن است این کار را بر اساس توانایی تولیدکنندگان برای طراحی مجدد به تعویق بیندازد. البته باتری‌های مهر و موم شده برای شرکت‌ها هزینه‌ی کمتر و کارایی بیشتری دارند. در نهایت باید دید که شرکت‌های تولیدکننده مختلف چگونه به این تصمیم واکنش نشان می‌دهند.

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.