خودروی برقی یانگ‌وانگ U9: اژدهای الکتریکی ۱۳۰۰ اسب بخاری در نوربرگ رینگ

خودروی برقی یانگ‌وانگ U9: اژدهای الکتریکی ۱۳۰۰ اسب بخاری در نوربرگ رینگ

BYD، غول خودروسازی چین که به خاطر خودروهای مقرون به صرفه خود شناخته می‌شود، اکنون به دنبال تصاحب بازار خودروهای لوکس با برند جدید یانگ‌وانگ خود است. اولین محصول این برند، U9، یک ابرخودروی الکتریکی باورنکردنی است که با قدرت ۱۳۰۰ اسب بخاری و عملکرد خیره‌کننده، آماده رقابت با بزرگان این عرصه می باشد.

برای اثبات جدیت خود، BYD نمونه‌های اولیه خودروی برقی یانگ‌وانگ U9 را به نوربرگ رینگ، مشهورترین پیست مسابقه جهان، آورده است. این نه تنها به منظور ارتقای عملکرد خودرو انجام می‌شود، بلکه گامی برای افزایش اعتبار این پلتفرم به عنوان یک برند لوکس و قدرتمند می باشد.

خودروی برقی یانگ‌وانگ U9

نتایج قابل توجه خودروی برقی یانگ‌وانگ U9

حرکت BYD در پیروی از هیوندای و آزمایش خودروهای خود در نوربرگ رینگ، نشان‌دهنده درک این شرکت از اهمیت این کار برای ارتقای وجهه برند است. با این حال، U9 فقط به دنبال جلب توجه نیست، بلکه مشخصات آن تضمین می‌کند که در این پیست افسانه‌ای بدرخشد.

در ویدیویی که توسط CarSpyMedia منتشر شده است، رانندگان آزمایشی U9 با جدیت کامل در حال رانندگی در نوربرگ رینگ هستند. این خودرو به سرعت در پیچ‌ها حرکت می‌کند و در هنگام ترمزگیری شدید، روتورهای آن به رنگ قرمز در می‌آیند.

خودروی برقی یانگ‌وانگ U9 به چهار موتور الکتریکی مجهز است که در مجموع ۱۲۸۷ اسب بخار قدرت و ۱۲۳۹ پوند فوت گشتاور تولید می‌کنند. با وجود وزن نسبتاً زیاد ، U9 در ۲.۳۶ ثانیه از ۰ به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد، که آن را در میان سریع‌ترین خودروهای جهان قرار می‌دهد.

خودروی برقی یانگ‌وانگ U9

رقابت با بزرگان

البته رقیبانی مانند ریماک نیورا با ۱۹۱۴ اسب بخار قدرت، به طور قابل توجهی سریع‌تر هستند و خودروی برقی یانگ‌وانگ U9 را در شتاب ۰ تا ۴۰۰ متر از ۹.۸۷ ثانیه به ۸.۵ ثانیه می‌رسانند. با این حال، U9 همچنان عملکردی چشمگیر دارد و شتاب ۰ تا ۴۰۰ متر آن با پورشه ۹۱۱ توربو S برابری می‌کند.

با قیمت تقریبی ۲۳۰ هزار دلار در چین، خودروی برقی یانگ‌وانگ U9 با توجه به عملکرد و ظاهر خیره‌کننده‌اش، قیمتی بسیار مناسب دارد. این خودرو بر روی پلتفرم سفارشی EV با سیستم تعلیق پیشرفته‌ای سوار می‌شود که نه تنها از چپ شدن در پیچ‌ها جلوگیری می‌کند، بلکه می‌تواند مانند یک سیتروئن قدیمی روی سه چرخ حرکت کند یا حتی بپرد! همچنین این مدل می‌تواند با سرعت ۵۰۰ کیلووات شارژ شود که برای شارژ ۳۰ تا ۸۰ درصدی باتری در عرض ۱۰ دقیقه کافی است.

خودروی برقی یانگ‌وانگ U9

باتری قدرتمند 

باتری خودروی برقی یانگ‌وانگ U9 از نوع Blade BYD با شیمی LFP و ظرفیت ۸۰ کیلووات ساعت است که در تست CLTC بردی معادل ۴۶۵ کیلومتر را ارائه می‌دهد. دستیابی به این برد در دنیای واقعی بعید به نظر می‌رسد، زیرا CLTC تستی خوش‌بینانه است و رانندگی با U9 با حداکثر قدرت و استفاده از سیستم تعلیق فعال، به تخلیه سریع‌تر باتری منجر خواهد شد.

خودروی برقی یانگ‌وانگ U9

یکی از چالش‌های پیش روی BYD برای فروش U9 در اروپا و ایالات متحده، نام برند یانگ وانگ است. به نظر می‌رسد که نامی جذاب‌تر برای بازارهای غیر چینی ضروری باشد.

اما فارغ از نام، خودروی برقی یانگ‌وانگ U9 یک شاهکار مهندسی و طراحی است که نشان‌دهنده جسارت BYD برای ورود به بازار خودروهای لوکس و رقابت با بهترین‌های این عرصه است. این خودرو بدون شک توجه علاقه‌مندان به خودروهای اسپرت و الکتریکی را به خود جلب خواهد کرد و باید منتظر ماند و دید که آیا BYD می‌تواند با این خودرو در بازارهای جهانی به موفقیت دست پیدا کند یا خیر.

__ تکنو دات مرجع اخبار تکنولوژی __
منبع insideevs

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.