خرید هوش مصنوعی DarwinAI توسط شرکت اپل: قابلیت های جدید در تکنولوژی ساخت!

 خرید هوش مصنوعی DarwinAI توسط شرکت اپل: قابلیت های جدید در تکنولوژی ساخت!

اخیرا طی گزارش منابع بلومبرگ، خبری مبنی بر خرید هوش مصنوعی DarwinAI توسط شرکت اپل منتشر شد. این موضوع نشان دهنده پیشرفت استارت آپ کانادایی است، و باعث خواهد شد هزینه های تریلیون دلاری طی این پروزه مصرف شود. البته Apple هیچ جزئیاتی در مورد برنامه های آتی خود فاش نکرده است.

زمانی که پلتفرم DarwinAI در سال ۲۰۱۷ تأسیس شد، از دو فناوری مهم، بازرسی و یادگیری ماشین، برای ایجاد سیستم‌های هوش مصنوعی استفاده کرد که با شماره‌گیری تماس گرفته می‌شوند. طبق سوابق عمومی، این برند در مجموع ۱۵.۵ میلیون دلار در یک دوره پنج ساله تأمین مالی شد که بزرگترین شرکای آن اینتل و لاکهید مارتین بودند.

وب سایت این شرکت و پروفایل های رسانه های اجتماعی آن پس از مدتی غیرفعال شدند. بر اساس گزارش ها، تعدادی از کارکنان سابق نیز به بخش هوش مصنوعی اپل پیوسته اند، جایی که محقق هوش مصنوعی الکساندر ونگ به عنوان مدیر منصوب شده است.

خرید هوش مصنوعی DarwinAI توسط شرکت اپل

اطلاعات موجود در مورد  خرید هوش مصنوعی DarwinAI توسط شرکت اپل

اگرچه خبر  خرید هوش مصنوعی DarwinAI توسط شرکت اپل هنوز کاملا تایید نشده است، اما اهداف آن مشخص می باشد. این اقدام ممکن است بخشی از یک ابتکار بزرگتر برای گنجاندن قابلیت های هوش مصنوعی در تمامی محصولات باشد که شامل سیستم عامل های بعدی macOS 15 و iOS 18 می شود. همچنین، ناگفته نماند که اپل بدون شک در تلاش است تا به رقبایی مانند گوگل و مایکروسافت برسد.

خرید هوش مصنوعی DarwinAI توسط شرکت اپل

این شرکت ممکن است در نهایت هوش مصنوعی مولد را با میان‌برها، سیری و سایر برنامه های ضروری به عنوان بخشی از برنامه های بلندپروازانه خود ادغام کند. علاوه بر این، شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه اپل به شدت در حال بررسی مدل‌های زبانی گسترده و دریافت پتنت‌های جدید برای طرح‌هایی است که بر این صنعت مسلط هستند. امیدوارم هستیم که در آینده، این اقدام شرکت در دستگاه ها باعث مشکلات پیچیده تر نشود.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.