شکایات قضایی برای حالت ناشناس incognito mode گوگل کروم اجرا شد: جمع‌آوری اطلاعات به صورت مخفی!

شکایات قضایی برای حالت ناشناس incognito mode گوگل کروم اجرا شد: جمع‌آوری اطلاعات به صورت مخفی!

همه کاربران به نوبت در مرور و وب گردی‌های آنلاین خود، فضای پنهانی را درخواست می کنند. در واقع هنگامی که در این شکل فعالیت ها را انجام می دهند حس امنیت بیشتری دارند. حالت ناشناس incognito mode گوگل کروم نیز تماما برحسب این نیازها ایجاد شده است که اقدامات مهم پنهان شود و هیچ ردپای دیجیتالی باقی نماند. با این حال، این ایده اخیراً با شکایتی زیر سؤال رفت و نتیجه آن پیامدهای مهمی برای حریم خصوصی کاربر در Google دارد.

طی این شکایت ادعا شد که حالت ناشناس کروم بسیار فریبنده شده است و می تواند اطلاعات مهمی را به همراه داشته باشد. شواهد موجود نشان می دهد که سابقه مرورگر کاربران، کوکی‌ها و سایر داده‌های آنها کاملا جمع آوری می شوند. حتی زمانی که کاربر از حالت ناشناس استفاده می کند، سرورهای گوگل همچنان فعالیت های خود را در بخش نظارت و ثبت فعالیت قعال نگه می دارد.

نکته جالب این دعوای حقوقی توجه به یک جزء مهم اعتماد بین کاربران بود. هنگامی که مرورگر در حالت حالت ناشناس incognito mode گوگل کروم دارد، کاربر این حس را دارد که امنیت داده های او کاملا ایجاد می شود. اما، سیاست های اصلی این ویزگی بدین شکل عمل نمی کند و باعث عدم صراحت و سازش بین تمامی عوامل می گردد.

قوانین جدید در طرح شکایات حالت ناشناس incognito mode گوگل کروم

جزئیات اصلی شکایات حالت ناشناس incognito mode گوگل کروم در آوریل ۲۰۲۴ اعلام شد. نقطه عطف مهم این مسئله حفظ حریم خصوصی کاربر در حالت ناشناس کروم بود که در ادامه به تغییرات جدید تبدیل شده‌اند:

شفافیت بهبودیافته: در ماه های آینده گوگل موئظف است، اطلاعاتی را مربوط به داده‌های حالت ناشناس که جمع‌آوری می‌شوند را شفاف‌تر و کامل‌تر کند. همچنین، در تمامی پلتفرم‌ها جدیدترین نسخه‌های مرورگر کروم دارای تغییرات ایجاد شده باشد.

مسدود کردن کوکی‌های مهم به‌صورت پیش‌فرض: در حال حاظر، استفاده از حالت ناشناس به‌طور پیش‌فرض، کوکی‌های موجود را به‌طور خودکار مسدود می‌کند. این موارد نیازمند فعال سازی دستی از سوی کاربران می باشد. در این صورت تغییرات جدید به شدت ظرفیت ردیابی اطلاعات را برای کنترل رفتار کاربر در چندین وب سایت را محدود می سازد.

غیرفعال کردن ردیابی کاربر: تعهد این شرکت برای توقف کنترل داده های کاربران در حالت ناشناس incognito mode گوگل کروم جزئ مهمی از شکایات بود. شواهد نشان می دهد که گوگل هنوز هم می تواند کاربرانی را که قبل از این ویژگی استفاده می کردند شناسایی کند. البته، دیگر عوامل جدید شکل می گیرد و تجربه مرور خصوصی قدرتمند تری را ایجاد می کند.

پاک کردن داده‌های ناشناس: رضایت این برند برای پاک کردن حجم عظیمی از داده‌های جمع‌آوری‌شده، مسلماً مهم‌ترین نتیجه شکایات اخیر بود. که این موارد شامل هر بار وب گردی خصوصی می باشد که از زمان ارائه شکایت در سال ۲۰۲۰ ایجاد شده است.

حذف داده‌ها و تعهد بر اطلاعات کاربران، پیشرفت‌های قابل توجهی را در عملکرد مرورگر کروم ایجاد می‌کند. حتی برخی از این تغییرات به ویژه اطلاعیه مسدود کردن کوکی‌ها از قبل در جدیدترین نسخه‌های این پلتفرم ارائه می شود. هدف از ارائه این قابلیت کاهش شکاف بین کاربر و برند بود تا تمامی مشکلات موجود نسبت به حالت ناشناس از بین برود.

کلیت حمایت از حریم خصوصی بر اهمیت اعتماد و عملکرد کاربر در عصر دیجیتال تاکید دارد. اگرچه ناشناس بودن کامل را نمی توان ایجاد کرد،  اما حالت جدید اکنون تجربه مرور خصوصی تری را ارائه می دهد که بیشتر با انتظارات مطابقت دارد. البته باید این شرکت مطمئن شود که با بهبود مستمر فعالیت های  رازداری خود، اعتماد کاربران را تضعیف نمی‌کند. این شکایت به عنوان یادآوری است که اقدامات حفظ حریم شخصی و توجه مداوم به جزئیات در حوزه آنلاین دارد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.