کاهش تولید تراشه های حافظه توسط سامسونگ برای جلوگیری از ضرر

کاهش تولید تراشه های حافظه توسط سامسونگ برای جلوگیری از ضرر

اخیرا بخش Device Solutions (DS) رسیدگی به مشکلات محصولات شرکت Samsung، یک لیست کامل از میزان سوددهی از سه‌ماهه اول سال جاری را بررسی کرده است،طبق این لیست سامسونگ مطابق اولین سه‌ماهه خود از سال ۲۰۰۹، با ضرر زیادی روبه رو شده است. این باعث می شود تا در طول سال های آینده با مشکلات زیادی پادرمیانی داشته باشد، بنابراین باید روند تولید را کاهش بدهد.

سامسونگ

میزان ضرر و اطلاعات تکمیلی در مورد کاهش تولید تراشه های حافظه توسط سامسونگ

میزان ضرر این شرکت به نحوی بوده است که، در سه ماهه اول ۴.۶ تریلیون KRW بود که در سه ماهه دوم به ۴.۳۶ تریلیون KRW کاهش یافت. کیم دونگ وون، تحلیلگر KB Securities، زیان سه ماهه سوم را حدود ۴.۰ تریلیون KRW (2.95 میلیارد دلار) پیش بینی کرد.

به گفته کیم کوانگ جین از سرمایه گذاری و اوراق بهادار Hanwha، سایر تحلیلگران زیان کمتری را برای سه ماهه سوم پیش بینی کردند. میزان این مقدار ۳.۷ تریلیون خواهد بود و طبق گفته Greg Roh از هیوندای موتور سکیوریتیز ۳.۶ تریلیون KRW یک روند قابل پیش بینی است.

در نیمه اول سال، سامسونگ تولید تراشه های DRAM را ۲۰ درصد و تراشه های فلش NAND را ۳۰ درصد کاهش داد. کیم دونگ وون می گوید، برای سه ماهه دوم سال، کاهش به ترتیب به ۳۰ و ۴۰ درصد افزایش خواهد یافت.

مشکل اصلی در این روند تقاضای کم برای تراشه ها است، چرا که رقبای سامسونگ چون SK hynix و Micron Technology تولید خود را در سال گذشته کاهش دادند. تراشه ها هنوز به وفور وجود دارند و تعادل عرضه و تقاضا زمان می برد.

سامسونگ

از مجموع ۶۰.۰۱ تریلیون KRW در سه ماهه دوم سال جاری، ۱۴.۷۳ تریلیون KRW درآمد کسب کرد. با نگاهی به سه ماهه دوم سال گذشته، درآمد این بخش ۲۸.۵ تریلیون KRW از مجموع ۷۷.۲ تریلیون KRW و سود عملیاتی ۹.۹۸ تریلیون KRW بود.

بخش Device Solutions سامسونگ در حال حاضر در حال راه اندازی و راه اندازی یک خط تولید جدید در پردیس Pyeongtaek خود است که دلیل دیگری برای ضرر فعلی همراه با تقاضای کمتر است.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.