جزییات فاش شده از مشخصات تراشه Google Tensor G4

مشخصات تراشه Google Tensor G4

گزارشی که اخیراً منتشر شده، انتظارات قبلی از Google Tensor G4 را به عنوان یک تراشه سفارشی داخلی پیشگام، بر باد داده است. در عوض، به نظر می‌رسد که Google Tensor G4 در ۴ اکتبر در کنار سری پیکسل ۸ عرضه شود اما پیشرفت‌های کمی را به همراه خواهد داشت.

از سوی دیگر جزییات بیشتری در مورد این تراشه در X (توئیتر) فاش شده است. طبق اطلاعات فاش شده، به نظر می‌رسد که Tensor G4 با سامسونگ Exynos فاصله زیادی ندارد. این دستگاه با طراحی ۳ هسته‌ای آزمایش شده و با هسته‌های Cortex-X4، Cortex-A720 و Cortex-A520 عرضه خواهد شد. تعداد هسته‌ها همچنان یک راز باقی مانده است، با این حال، می‌توان انتظار داشت که این تراشه‌های جدید عملکرد بهبود یافته را ارائه دهند.

Google Tensor G4

در مورد پردازنده گرافیکی، ادعا شده که Tensor G4 دارای پردازنده گرافیکی Immortalis-G715 است و توسط ARM در ژوئن سال ۲۰۲۲ راه اندازی شد. ARM ادعا می‌کند که این GPU جدید ۱۵٪ عملکرد بهبود یافته را در طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها ارائه می‌دهد. یکی دیگر از ویژگی‌های برجسته در این تراشه، شتاب سخت افزاری است.

همانطور که گفته شد، اخبار ناامید کننده‌ای نیز وجود دارد. به نظر می‌رسد که گوگل تمایلی به استفاده از ۳GAP سامسونگ (۳ نانومتر) ندارد در حالی که می‌داند، تقریبا همه رقبا تا آن زمان یک تراشه ۳ نانومتری در دستگاه های خود خواهند داشت. در نهایت انتظار می‌رود که گوشی هوشمند سری پیکسل ۱۰ با تراشه Google Tensor G4 به بازار عرضه شود.

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.