جدیدترین پیکاپ BYD به نام Shark با قیمتی باور نکردنی معرفی شد

جدیدترین پیکاپ BYD به نام Shark با قیمتی باور نکردنی معرفی شد

شرکت چینی BYD تو یه کنفرانس تو مکزیک از پیکاپ جدیدش به اسم “Shark” رونمایی کرد. قراره این پیکاپ تو بازارهای آمریکا و استرالیا عرضه بشه و فعلا خبری از فروشش توی بازار جهانی نیست.

دو مدل از این پیکاپ به اسم‌های GL و GS وجود داره که تو کنفرانس زیاد راجع به تفاوتشون حرف نزدن. اما قیمت هر کدوم رو اعلام کردن:

مدل GL: حدود ۵۸ هزار دلار
مدل GS: حدود ۶۲ هزار دلار

Shark سه تا رنگ داره: سفید، مشکی و خاکستری.

ابعادشم به این صورته: طول ۵.۵ متر، عرض ۲ متر و ارتفاع ۱.۹ متر. فاصله بین دو محور چرخ هم ۳.۲۶ متره.

جدیدترین پیکاپ BYD به نام Shark با قیمتی باور نکردنی معرفی شد

قوای محرکه Shark از نوع هیبریدی شارژی (plug-in hybrid) هستش که دو تا موتور الکتریکی داره. موتور جلو ۱۷۰ کیلووات قدرت و ۳۱۰ نیوتن‌متر گشتاور داره و موتور عقب هم ۱۵۰ کیلووات قدرت و ۳۴۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید میکنه. با این ترکیب، Shark میتونه تو فقط ۵.۷ ثانیه از صفر تا ۱۰۰ تا رو بره و نهایتا به سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت برسه.

باتری Shark ظرفیت ۲۹.۵۸ کیلووات ساعت داره و میشه تو حالت برقی و با استاندارد NEDC تا ۱۰۰ کیلومتر باهاش رفت. تو حالت ترکیبی بنزین و برق هم بردش به ۸۴۰ کیلومتر میرسه که خیلی قابل توجهه. BYD همچنین میگه مصرف سوخت این ماشین تو حالت ترکیبی ۷.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتره.

اما Shark فقط قدرت نداره، بلکه باهوشم هست. داخلش یه صفحه نمایشگر دیجیتالی ۱۲.۲۵ اینچی برای اطلاعات راننده، یه صفحه لمسی بزرگ ۱۲.۸ اینچی برای سرگرمی و یه هدآپ دیسپلی (HUD) ۱۲ اینچی داره که خیلی مدرن به نظر میرسه. همچنین قابلیت اتصال به اپل کارپلی و اندروید اتو داره.

سیستم دید ۳۶۰ درجه و یه دوربین دیگه زیر بدنه که دید ۱۸۰ درجه داره، باعث میشه راننده دید خیلی خوبی به اطراف داشته باشه. این دو تا با هم یه تصویر پانورامیک ۵۴۰ درجه درست میکنن که نقاط کور رو کم میکنه و به پارک کردن تو جاهای تنگ کمک میکنه.

Shark اولین قدم BYD برای ورود به بازار پررقابت پیکاپ‌های سایز متوسطه و فعلا قراره تو بازارهای بیرون از چین فروخته بشه.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

 

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.