همکاری اپل، سامسونگ و ال‌جی برای جایگزینی OLED با microLED

همکاری اپل، سامسونگ و ال‌جی را برای جایگزینی OLED با microLED

اخیرا شرکت Korea Herald طی یک خبری بیان کرد که Apple از سال ۲۰۲۴ استفاده از پنل های microLED را آغاز خواهد کرد. در حال حاظر این  بار سوم است که چنین حرکتی از این شرکت دیده می شود و باید غیرقابل برگشت باشد.

microLED

مشخصات منتشر شده درباره پنل های microLED اپل

مطابق با اطلاعاتی که موسسه پیشرفت فناوری اطلاعات و ارتباطات (IITP) منتشر کرده است، اپل قصد دارد تا بردهای مبتنی بر این پروژه را طی فرآیند شرکت خود تولید کند، اما آغاز چنین کاری پروسه‌ای سخت خواهد داشت. به همین دلیل تابحال تمامی پنل های موجود در این بخش از کره جنوبی تامین می‌شوند و حداقل ۶۰ درصد از سفارش‌ها در دست Samsung Display و LG Display قرار دارد.

پروژه جایگزینی OLED با microLED در سال ۲۰۲۴ با اپل واچ اولترا آغاز خواهد شد. نکته‌ای قابل توجه این موضوع این است که ممکن است طی این تغییرات در طراحی قیمت این محصولات نیز تغییر یابد و محصولات اپل را با نمایشگرهای microLED را در بازار داشته باشیم. با این حال، IITP ادعا کرد که قبل از سال ۲۰۲۵ این پنل ها استفاده نمی شوند.

microLED

طی این گزارش اطلاعاتی منتشر شده نشان می دهد اپل قصد دارد تا با تمرکز روی تراشه های پردازنده M1 در مک بوک ها، رهبری بازار اینتل، کوالکام و برادکام را تضعیف کند و در عین حال کارخانه هایی مانند TSMC و Samsung Semiconductor که همکاری نزدیکی با آنها را دارد را تقویت کند. این تولید کننده پنل تایوانی ممکن است در این صنعت یک شروع بزرگ داشته باشد، زیرا آنها در حال ساخت کارخانه ای در آریزونا هستند که سال آینده آماده می شود.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.