تولید کارت گرافیک انویدیا RTX 4080 نسخه ۱۲ گیگابایتی متوقف شد

تولید کارت گرافیک انویدیا RTX 4080 نسخه ۱۲ گیگابایتی متوقف شد

شرکت قدرتمند انویدیا یک بیانیه جدید منتشر کرده است که در آن این شرکت اعلام کرده، تولید انویدیا RTX 4080 نسخه ۱۲ گیگابایتی متوقف خواهد شد. دلیل این کار نیز بخاطر نامگذاری اشتباه برای این نسخه است. طبق برنامه ریزی های قبلی، قرار است در تاریخ ۱۶ نوامبر شاهد عرضه رسمی سری انویدیا RTX 4080 در بازار های جهانی باشیم.

در کنار نسخه ۱۲ گیگابایتی، شاهد عرضه یک نسخه ۱۶ گیگابایتی هستیم که از زمان معرفی تا به امروز بحث های زیادی روی این دو نسخه وجود داشته باشد. انویدیا در پاسخ به سوالات اخیر، اعلام کرد نامگذاری انجام شده درمورد محصولات جدید این شرکت به درستی انجام نگرفته و عرضه دو پردازنده گرافیکی با یک نام واحد، گیج کننده است و خریداران را گمراه می‌کند.

بیانیه رسمی انویدیا درمورد منحل کردن خط تولید کارت گرافیک انویدیا RTX 4080

نسخه ۱۲ گیگابایتی RTX 4080 یک کارت گرافیک فوق العاده محسوب می‌شود، اما نامگذاری آن بسیار اشتباه است و می‌تواند مشکلاتی برای خریداران به وجود بیاورد. همچنین داشتن دو پردازنده گرافیکی با پسوند های ۴۰۸۰ می‌تواند مشکلاتی برای برند انویدیا به همراه داشته باشد. بخاطر همین موضوع تصمیم گرفتیم، تولید این نسخه را متوقف کنیم.

کارت گرافیک انویدیا RTX 4080 نسخه ۱۶ گیگابایتی، یک پردازنده گرافیکی شگفت انگیز است که تمامی نیاز های گیمر حرفه‌ای را برطرف می‌کند و به عنوان یک قطعه سخت افزاری ایده‌آل مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ۱۶ نوامبر منتظر عرضه و استفاده از این قطعه سخت افزاری باشید.

مشکلات کارت گرافیک انویدیا RTX 4080 نسخه ۱۲ گیگابایتی

کارت گرافیک انویدیا RTX 4080 نسخه 12 گیگابایتی

از زمان معرفی سری انویدیا RTX 4080، اختلافات زیادی میان کارشناسان سخت افزار به وجود آمده و هرکدام از آنها اشاره‌ای به یک ویژگی خاص از نسخه دیگر دارند. تنها تفاوتی که میان نسخه ۱۲ گیگابایتی و ۱۶ گیگابایتی وجود دارد، مربوط به حافظه ویدیویی است. نسخه ۱۲ گیگابایتی در واقع یک پردازنده گرافیکی کاهش یافته است که ۲۷ درصد هسته های CUDA کمتر دارد و در مقایسه با نسخه ۱۶ گیگابایتی عملکرد کاملا متفاوتی به همراه دارد، همانطور که در برخی از نمودار های رسمی انویدیا نیز قابل مشهود است.

شرکت بزرگ انویدیا قبلا نیز دارای چنین نامگذاری هایی بود. این نامگذاری در کارت گرافیک های دسکتاپ وجود داشت که گمراهی های زیادی برای کاربران و کارشناسان حوزه سخت افزار به وجود آورده بود. بر اساس جدیدترین گزارش Gamers Nexus، احتمال عرضه مجدد نسخه ۱۲ گیگابایتی RTX 4080 با عنوان جدید و همچنین برچسب قیمتی پایین تر وجود دارد.

این سایت همچنین اعلام کرد به احتمال فراوان یکی از عنوان های RTX 4070/4070 Ti برای این نسخه در نظر گرفته خواهد شد. هنوز اطلاعات به دست آمده قطعی نیست و احتمال اینکه عنوان های مختلفی برای این مدل در نظر گرفته شود وجود دارد.

از دیدگاه کاربران و بازاریابی، این حرکت انویدیا بسیار مثبت و به نفع خریداران بود، اما از دیدگاه تامین کنندگان این شرکت، اصلا حرکت جالبی نبود چون در مراحل پایانی تولید، نامگذاری و همچنین ساختار دستگاه دستخوش تغییرات جدی قرار گرفته است. گزارش هایی مبنی بر پرداخت بخشی از هزینه های تغییرات مورد نظر برای شرکای تجاری انویدیا منتشر شده است.

پردازنده گرافیکی انویدیا RTX 4080 قرار است در تاریخ ۱۶ نوامبر با قیمت پایه ۱۱۹۹ دلار عرضه شود.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی__

منبع gsmarena

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.