تولید نمایشگر اولد آیپد اپل به دست سامسونگ و الجی: خداحافظی با BOE

تولید نمایشگر اولد آیپد اپل به دست سامسونگ و الجی: خداحافظی با BOE

طبق گزارش های به دست آمده، اپل در نظر دارد نسل جدید آیپد پرو های خود را به جای امسال در اوایل سال ۲۰۲۴ معرفی کند. بزرگترین تغییر درمورد این دستگاه ها مربوط به بخش نمایشگر خواهد بود. طبق گفته ها، اپل قصد دارد بجای پنل LCD، از پنل اولد در آیپد پرو های نسل جدید استفاده کند.

بر اساس گفته چند منبع کره‌ای، سفارش تولید این نوع پنل ها به عهده سامسونگ و الجی خواهد بود، این دو برند در حال حاضر حدود ۸۰ درصد بازار پنل های اولد را در اختیار دارند و می‌توانند بهترین انتخاب ممکن برای اپل باشد. اطلاعات به دست آمده نشان دهنده قطع همکاری اپل با شرکت چینی BOE است که در سال های اخیر، وظیفه تولید نمایشگر محصولات این شرکت را برعهده داشته است.

آیپد پرو ۲۰۲۲ اپل در سال گذشته حدود ۷۰ میلیون دستگاه فروش داشته و از ماه اکتبر تا دسامبر ۲۰۲۲، حدود ۹.۴ میلیارد دلار فروش بود که نسبت به سال ۲۰۲۱ تقریبا ۲۸ درصد افزایش فروش داشته است. عملکرد بسیار هوشمندانه و قابل توجه اپل در ارائه ویژگی های جذاب، باعث بالا رفتن این آمار شده است.

تولید نمایشگر اولد آیپد اپل

گزارش های جدید نشان می‌دهد اپل قصد دارد اندازه پنل های آیپد پرو ۲۰۲۳ را نسبت به نسل قبل افزایش دهد. بخاطر همین موضوع احتمال می‌رود نسخه ۱۱ اینچ آیپد پرو با صفحه نمایش ۱۱.۱ اینچ و حاشیه های باریک عرضه خواهد شد. همچنین نسخه ۱۲.۹ اینچ با نمایشگر ۱۳.۱ تعویض خواهد شد.

طبق گفته کانگ مین سو (تحلیلگر شرکت Omdia) شرکت های سامسونگ و الجی به لطف قدرت تولید در بخش پنل اولد، بهترین و مطمئن ترین انتخاب برای اپل خواهند بود. به غیر از این دو شرکت کره‌ای، برخی از برند های چینی نیز در این حوزه فعالیت می‌کنند که توانایی رقابت با این دو غول کره‌ای را ندارند. دلیل این برتری سامسونگ و الجی، بخاطر تولید پنل های اولد تاشو است که زودتر از دیگر شرکت ها به فناوری ساخت آن رسیده‌اند.

گزارش ها و اطلاعات زیادی درمورد آیپد پرو های جدید اپل منتشر می‌شود که هرکدام از آنها اشاره‌ای به یک نکته قابل تامل دارند. باید تا زمان رونمایی نسل جدید آیپد ها منتظر باشیم.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

منبع gsmarena

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.