فناوری شارژ سریع ۳۰۰ واتی ردمی به تولید انبوه می‌رسد

فناوری شارژ سریع ۳۰۰ واتی ردمی به تولید انبوه می‌رسد

مطابق با اطلاعاتی که منبع اطلاعاتی Digital Chat Station بیان کرده است، Xiaomi در حال حاظر روی فناوری جدید شارژ سریع ۳۰۰ واتی ردمی مشغول به کار است که ادعا می کند یک گوشی هوشمند تنها در پنج دقیقه به طور کامل شارژ می‌شود. این شرکت اخیراً نسخه جدیدی از Redmi Note 12 Pro+ را معرفی کرده است و به نظر می رسد این فناوری خاص در آینده نزدیک در مدل های تولید انبوه نیز اعمال شود.

نسخه جدید Redmi Note 12 Pro Plus می تواند باتری ۴۱۰۰ میلی آمپر ساعتی خود را در مدت دو دقیقه تا ۵۰ درصد شارژ کند و با فناوری شارژ فوق سریع ۳۰۰ واتی در عرض فقط پنج دقیقه به طور کامل شارژ شود. این فناوری به حداکثر توان ۲۹۰ وات می رسد و تقریباً در سطح ۳۰۰ وات است.

فناوری شارژ سریع 300 واتی ردمی

مشخصات فناوری شارژ سریع ۳۰۰ واتی ردمی

فناوری شارژ سریع ۳۰۰ واتی ردمی نتیجه طراحی خلاقانه و مواد جدید، از شارژر گرفته تا معماری شارژ و باتری گوشی است. این شارژر از یک محلول GaN (نیترید گالیوم) یکپارچه نسل چهارم استفاده می کند که اندازه آن به اندازه شارژر ۲۱۰ واتی قبلی شیائومی است، اما چگالی توان ۲.۳۱ W/cm³ را به دست می آورد که قدرت را تا ۴۳ درصد افزایش می دهد.

معماری شارژ شامل یک تراشه پمپ استاندارد ۶:۲ با حداکثر راندمان تبدیل ۹۸٪ است. این مشکل گرمای بیش از حد جریان در مسیر ورودی شارژ را حل می کند و افزایش دمای شارژ از منبع را کاهش می دهد. پمپ های شارژ چندگانه به صورت غیرمتمرکز چیده شده اند تا به طور موثری از تولید گرمای متمرکز جلوگیری کرده و به مدت ۲ دقیقه به برق مداوم اجازه دهند.

فناوری شارژ سریع 300 واتی ردمی

فناوری شارژ سریع ۳۰۰ واتی ردمی پیشرفتی در فناوری شارژ سریع است و می تواند در طول کارکرد گوشی های هوشمند توسط کاربران تغییرات بزرگی ایجاد کند. با قابلیت شارژ کامل گوشی هوشمند تنها در پنج دقیقه، کاربران نگرانی کاهش میزان شارژ را نخواهند داشت و با خیال آسوده از تلفن همراه خود استفاده خواهند کرد. در آینده از این فناوری می توان برای دستگاه های دیگری مانند لپ تاپ و خودروهای برقی نیز استفاده کرد.

تاریخ عرضه این محصول هنوز مشخص نیست و اطلاعاتی نیز از شرکت بیان نشده است، اما با نمایش موفقیت آمیز Redmi Note 12 Pro + جدید، زمان بسیار کمی طول خواهد کشید تا این تکنولوژی در این تلفن هوشمند نیز استفاده شود.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.