تولید سری آیفون SE اپل خاتمه یافت: خبر خوب برای طرفداران آیفون

احتمال جایگزین شدن یک گوشی جدید توسط اپل

تولید سری آیفون SE اپل خاتمه یافت: خبر خوب برای طرفداران آیفون

اپل هر دو سال یکبار سری SE خود را بروزرسانی می‌کند و به عنوان ارزان ترین آیفون در بازار عرضه می‌کند. از آنجایی که نسخه قبلی این گوشی در سال ۲۰۲۲ رونمایی شده بود، انتظار می‌رفت نسخه جدید این گوشی در سال ۲۰۲۴ رونمایی شود. اما گزارش جدید، تحلیلگر دنیای تکنولوژی (مینگ چی کو) باعث شده تا فکر کنیم، تولید آیفون SE توسط اپل لغو شود.

طبق گزارش ها، اپل قصد داشت تراشه بیس باند داخلی را روی آیفون SE پیاده سازی کند و بخاطر مشکلات به وجود آمده این برنامه لغو شده است. اپل به تمامی تامین کنندگان خود اعلام کرده، برنامه تولید قطعات آیفون SE را به مدت نامعلوم به تعویق بیاندازند و همین موضوع باعث شده تا دیدگاه لغو تولید آیفون SE به وجود بیاید.

اپل قصد داشت تراشه بیس باند داخلی را روی گوشی ارزان قیمت خود آزمایش کند و در صورت عدم موفقیت، یکی از گوشی ارزان قیمت دچار مشکل شود. همچنین در گزارش های قبلی، در صورت موفقیت این تراشه شاهد عرضه در سری آیفون ۱۵ در سال ۲۰۲۴ خواهیم بود. اما همانطور که اشاره شد، به تعویق افتادن تولید سری آیفون SE، می‌تواند برنامه های اپل برای آینده گوشی های آیفون را تغییر دهد.

تولید سری آیفون SE اپل در هاله‌ای از ابهام

به غیر از اپل، شرکت کوالکام نیز توانایی تولید تراشه بیس باند را دارد و بخاطر این تغییر سیاست از سوی اپل، احتمال قدرت گیری دوباره اپل در بازار تراشه های نیمه هادی قوت گرفته است. با توجه به اتفاقات به وجود آمده، انتظار می‌رود تولید تراشه بیس باند پایه داخلی برای سری آیفون ۱۶ در اختیار کوالکام قرار بگیرد. همچنین روند بازار به گونه‌ای است که نشان می‌دهد کوالکام توانایی به دست گرفتن بازار تا سال ۲۰۲۴ را در اختیار دارد.

با خط پیشرفتی که کوالکام در پیش گرفته، انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۵، این شرکت تبدیل به یکی از بزرگترین تامین کنندگان اپل تبدیل شود و علاوه بر آن، حضور چند شرکت دیگر در تولید تراشه بیس باند موبایل می‌تواند موفقیت کوالکام در این راه را بسیار ساده کند. هنوز اطلاعات کافی در دسترس نیست و باید منتظر گزارش های بیشتر باشیم.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

منبع gsmarena

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.