ادعای شگفت انگیز ژاپنی ها : تولید تراشه ۲ نانومتری توسط Rapidus تا سال ۲۰۲۵

ادعای شگفت انگیز ژاپنی ها : تولید تراشه ۲ نانومتری توسط Rapidus تا سال ۲۰۲۵

از آنجایی که ژاپنی ها همیشه مورد توجه حوزه فناوری بودند، این بار نیز با یک ادعای بسیار بزرگ و عجیب در بخش تراشه های نیمه هادی، حضور خود را اعلام کردند. شرکت ژاپنی Rapidus یکی از تولیدکنندگان تراشه نیمه هادی است که با حمایت دولت ژاپن فعالیت می‌کند، این برند ادعای بزرگی برای تغییر ویژه در این صنعت کرده است.

این برند اعلام کرده است که قصد دارد تا سال ۲۰۲۵، خط تولید تراشه های ۲ نانومتری خود را آماده کند. در این بین، شرکت های بزرگی مانند TSMC و سامسونگ نیز به دنبال راه‌اندازی خط تولید مخصوص تراشه های ۲ نانومتری هستند. برند تایوانی TSMC در برنامه های خود اعلام کرده بود که قصد دارد تا سال ۲۰۲۴، خط تولید آزمایشی تراشه های ۲ نانومتری را آغاز خواهد کرد.

تولید تراشه ۲ نانومتری توسط Rapidus

تولید تراشه 2 نانومتری توسط Rapidus

سال ۲۰۲۵ یکی از بزرگترین تاریخ های صنعت تراشه نیمه هادی خواهد بود، چون برند های زیادی علاقه دارند در این تاریخ، تراشه های ۲ نانومتری خود را معرفی کنند. جدول زمانی برند ژاپنی Rapidus، نشان از آماده سازی چند خط تولید برای معرفی نهایی تراشه های ۲ نانومتری است. این پروژه در چند مرحله انجام خواهد شد تا در نهایت شاهد پیاده سازی تراشه های ۲ نانومتری باشیم.

برند Rapidus، روی کاغذ فاصله کمی با TSMC دارد تا بتواند تولید انبوه تراشه های ۲ نانومتری را پیاده سازی کند. علاوه بر آن، این شرکت در ماه مارس اطلاعاتی درمورد سایت تاسیسات نمونه اولیه خط تولید را اعلام خواهد کرد که به احتمال زیاد در آسیای میانه قرار خواهد گرفت.

رئیس شرکت ژاپنی راپیدوس (آتسویوشی کویکه) اعلام کرد: عوامل کلیدی زیادی در موفقیت این پروژه تاثیرگذار خواهد بود. از مهم ترین آنها می‌توان به دسترسی به آب پایدار و منابع الکتریکی بدون محدودیت است که مهندسان این شرکت روی آن تلاش خواهند کرد. علاوه بر آن، این شرکت ژاپنی به دنبال استخدام مهندسانی از حوزه سخت افزار خواهد بود تا ویژگی های مثبتی روی تراشه های ۲ نانومتری خود اعمال کند.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

منبع gizmochina

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.