گزارش: تراشه تنسور G3 گوگل توسط سامسونگ تولید خواهد شد

تراشه تنسور G3 گوگل توسط سامسونگ تولید خواهد شد

تنها چند ماه از رونمایی گوشی های سری پیکسل ۷ گوگل می‌گذرد که مجهز به تراشه Tensor G2 بود. حالا گزارش هایی درمورد نسل بعدی تراشه تنسور منتشر شده است که نشان می‌دهد این تراشه توسط شرکت قدرتمند کره‌ای، سامسونگ تولید خواهد شد. این تراشه از نظر پایداری و کیفیت عملکرد بسیار مناسبی نسبت به رقبای خود ارائه می‌دهد.

گزارش جدید منتشر شده درمورد این تراشه، نشان می‌دهد سامسونگ توسعه این پردازنده قدرتمند را به عهده گرفته و قرار است اوایل سال بعدی به تولید انبوه برساند. علاوه بر آن، نام رمز زوما برای این تراشه اختصاص پیدا کرده است. به غیر از نام رمز و شرکت تولید کننده این تراشه، اطلاعات دیگری درمورد تراشه تنسور G3 به بیرون درز پیدا کرده است.

طبق اطلاعات به دست آمده، پردازنده Tensor G3 گوگل یکی از زیر شاخه های تراشه اگزینوس ۲۳۰۰ خواهد بود که دارای لیتوگرافی ۴ نانومتری است. این تراشه هنوز توسط سامسونگ معرفی نشده و گزارش هایی مبنی بر عدم حضور آن در سری گوشی های گلکسی S23 وجود دارد. با این حال سامسونگ توسعه این پردازنده را آغاز کرده و احتمال دارد در گوشی های بالا‌رده همچون گلکسی A74 و گلکسی A54 مورد استفاده قرار بگیرد.

ویژگی های تراشه تنسور G3 گوگل

ویژگی های تراشه تنسور G3 گوگل

همچنین احتمال اینکه تراشه اگزینوس ۲۳۰۰ سامسونگ با یک تغییر نام تجاری برای گوشی های گوگل تولید شود نیز وجود دارد. از آنجایی که نام رمز زوما برای این تراشه اختصاص پیدا کرده، می‌توان انتظار داشت از لیتوگرافی ۳ نانومتری سامسونگ بهره‌مند خواهد بود. در باب مقایسه، تراشه تنسور G2 گوگل که در سری گوگل پیکسل ۷ مورد استفاده قرار گرفته بود، دارای فرآیند ۵ نانومتری است.

علاوه بر آن گزارش هایی درمورد جزئیات تنسور G3 به دست آمده است که نشان می‌دهد گوگل از چیپست مودم تراشه قبلی استفاده خواهد کرد. همچنین اطلاعاتی به دست آمده است که نشان می‌دهد پایداری و قدرت انتقال داده به همراه ثابت ماندن کیفیت در شرایط بالا، از جمله ویژگی هایی است که تراشه Tensor G3 گوگل ارائه خواهد کرد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

منبع gizmochina

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.