همکاری اپل و ال‌جی دیسپلی: اپل واچ با نمایشگر Micro-LED

همکاری اپل و ال‌جی دیسپلی: اپل واچ با نمایشگر Micro-LED

یکی از مسائل مهمی که درمورد تغییر نمایشگر اپل واچ ها به میکرو ال ای دی وجود دارد، سازنده آن است. طبق جدیدترین گزارش منتشر شده، اپل قصد دارد نمایشگر اپل واچ را از اولد به Micro-LED تغییر دهد. یکی از تحلیلگران معروف اعلام کرده این انتقال در حال انجام است و اپل در حال فعالیت روی این موضوع است.

این موضوع قبلا توسط مارک گورمن اعلام شده بود و طبق گفته این تحلیلگر، اپل از سال ۲۰۲۴ تا ۲۰۲۵ این تکنولوژی را پیاده سازی خواهد کرد. اما جدیدترین گزارظش منتشر شده از سوی راس یانگ، نشان می‌دهد اپل در حال همکاری با الجی دیسپلی برای پیاده سازی پنل های Micro-LED برای اپل واچ است.

در صورت همکاری اپل با الجی دیسپلی، شاهد کیفیت بالای نمایشگر در نسل جدید اپل واچ ها خواهیم بود. علاوه بر آن، نمایشگر های میکرو LED از کنتراست و روشنایی بیشتری برخوردار خواهند بود. دلیل اصلی مانور اپل روی نمایشگر های اپل واچ، بیشتر بخاطر قدرتمند بودن در این حوزه است.

تولید اپل واچ با نمایشگر Micro-LED

تولید اپل واچ با نمایشگر Micro-LED

در حالی که مشخص نیست این تکنولوژی روی کدام یک از نسخه های اپل واچ مورد استفاده قرار خواهد گرفت، گزارش جدیدی نشان می‌دهد نسخه اولترا اولین گجت اپل خواهد بود که مجهز به نمایشگر Micro-LED است. از آنجایی که قیمت و همچنین قابلیت های نسخه اولترا نسبت به دیگر نسخه ها برتر است، استفاده از این پنل بسیار منطقی و هوشمندانه به نظر می‌رسد.

به غیر از اپل، شرکت کره‌ای سامسونگ نیز در حال فعالیت روی این تکنولوژی است تا بتواند زودتر از رقیب قدرتمند خود، در ساعت های هوشمند گلکسی واچ پیاده سازی کند. تغییر نمایشگر ها از امولد و اولد به Micro-LED، یک تغییر اساسی و بزرگ در صنعت ساعت هوشمند خواهد بود. بخاطر اینکه هزینه های تولید این نوع نمایشگر ها بسیار پیچیده و هزینه بر است، بهتر از دیگر شرکت ها مانند الجی دیسپلی فعالیت کنند. به نظر شما کدام یک از شرکت های بزرگ از این تکنولوژی استفاده خواهند کرد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

منبع gizmochina

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.