تولد ۲۰ سالگی گوگل جیمیل Gmail: سرویس اصلی تمامی فعالیت های شغلی جهان!

تولد ۲۰ سالگی گوگل جیمیل Gmail: سرویس اصلی تمامی فعالیت های شغلی جهان!

یکی از بهترین برنامه حال حاظر دنیا برای ارسال ایمیل های کاری و شخصی قطعا Gmail است که جزو محبوب ترین گزینه های Google می باشد. در حالی که شرکت های بزرگ در روز اول آوریل مشغول جشن گرفتن هستند، در مقابل تولد ۲۰ سالگی گوگل جیمیل Gmail توسط تمامی عوامل این برند قدردانی می شد.

این واقعیت که جیمیل یا ایمیل زدن طی سال های گذشته دچار تغییرات زیادی بود عیر قابل انکار است. حتی کاربران قدیمی به یاد دارند که اولین حساب‌های ایمیل و گاهی ارسال یک مورد در اوایل دهه ۲۰۰۰ دارای هزینه بسیار گرانی بودند. علاوه براین، با مقایسه با زمان حال در آن سال ها، ارسال موارد طی این پلتفرم به میزان اعتماد کاربران بستگی داشت. دلیل اصلی این مشکلات نیز حملات فیشینگ بود، اما نسبت به گذشته ارسال ایمیل به طور قابل توجهی و در بیشتر موارد بهبود یافته است.

مرور کامل روند تولد ۲۰ سالگی گوگل جیمیل Gmail

می توانیم در طی مرور تولد ۲۰ سالگی گوگل جیمیل Gmail به زمان شروع این سرویس بپردازیم. ۱ آوریل ۲۰۰۴ تاریخ رسمی راه اندازی جیمیل بود، این روز برای خیلی ها جزو موارد خاص محسوب می شد و به عنوان یک شوخی اول ماه به آن خندیدند. اما در نهایت کاربران بسیاری طی زمانی کوتاه از پلتفرم ایمیل استفاده می کردند، و تمامی برنامه های احتمالی خوب پیش رفت.

علاوه براین، تمامی قابلیت های ایمیل طریق جیمیل برای همه علاقه مندان قابل دسترسی بود و ارائه حساب‌های کاربری رایگان و حداکثر یک گیگابایت فضای ذخیره‌سازی، جزو مواردی بود که رقبا به سختی عرضه می‌کردند. همچنین، دسترسی به شکلی بهبود یافت که هر کاربری می‌توانست از سرویس ایمیل بدون هیچ مشکلی استفاده کند.

جیمیل به سرعت به شهرت رسید و تبدیل به سرویس ایمیل واقعی شد که همه از آن استفاده می کردند. به شکل ساده هرکاربر اولین اکانت گوگل خود را زمانی که اولین گوشی اندرویدی را خرید می کند ایجاد کرده است. آغاز تجربه هر فرد با استفاده از بزرگترین منبع ایمیل طی گوشی های اندروید شکل می گرفت. نحوه ساخت و ایجاد حساب های جدید به قدری آسان بود که در طول سال ها ممکن فردی صدها مورد بلااستفاده در حافظه دستگاه داشته باشد.

حدود ۱.۲ میلیارد حساب ایمیل فعال در جیمیل امروز در حال فعالیت هستند، این تعداد حیرت آور است. حتی اگر این تعداد کاربر از این سرویس استفاده روزمره نیز نداشته باشند، این نشان دهنده روند پیروزی گوگل در بخش فناوری های جدید می باشد.

تولد ۲۰ سالگی گوگل جیمیل Gmail طی دو دهه گذشته دچار پیشرفت های چشمگیری شد و تصور اینکه سرویس ایمیل در آینده چگونه خواهد بود تقریباً غیر قابل پیش بینی است. با این حال، سرمایه گذاری و برنامه ریزی برای پیشرفت ارزشمندترین دارایی این شرکت جزو اصلی ترین فرآیند کاری می باشد و به هیچ عنوان از آن دست نمی کشد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.