Google Photos اکنون از تصاویر RAW نسخه پشتیبان تهیه می کند

Google Photos اکنون از تصاویر RAW نسخه پشتیبان تهیه می کند

اخیرا طبق گزارش های ارائه شده توسط منابع شرکت Google اعلام شد که برنامه Google Photos به‌طور خودکار از تمام عکس‌های RAW در پیکسل ۸ که برای گرفتن عکس‌های RAW با برنامه Pixel Camera استفاده می‌شد، نسخه پشتیبان تهیه کرده است. نشریه ۹to5Google این برنامه را با بنری نشان می‌دهد که روی آن نوشته شده است: عکس‌های RAW جدید کاربران هم اکنون پشتیبان‌گیری می شوند.

Google Photos

توضیحات تکمیلی در مورد قابلیت جدید Google Photos

هنگامی که روی یک عکس RAW کلیک می کنید، نسخه JPEG نیز به طور خودکار در این برنامه آپلود می شود. اگر تعداد زیادی عکس RAW بگیرید، این ایده‌آل نیست، زیرا فایل‌های RAW بزرگ‌تر از JPEG هستند و می‌توانند به سرعت فضای Google One شما را پر کنند. البته برای بارگذاری نیز داده های بیشتری مصرف می کند.

همچنین گزارش داده شد که تصویر آپلود شده در برگه اصلی \”Photos\” برنامه Google Photos با برچسب \”RAW\” در گوشه سمت راست بالا ظاهر می شود. یک فایل JPEG بخشی از \”Burst\” در نظر گرفته می شود و وقتی یک فایل RAW را باز می کنید، یک سوئیچر در زیر ظاهر می شود که به شما امکان می دهد بین JPEG و RAW جابجا شوید.

Google Photos

هنگام مشاهده فایل RAW، گزینه های “Set as original photo” و “Save only this photo” را دارید، در حالی که JPEG به شما “Export this photo” یا “Save only this photo” را می دهد.

اگر فضای ذخیره‌سازی محدودی در پنل Google One خود دارید، توصیه می‌شود که فقط با فرمت JPEG عکس بگیرید، زیرا هیچ راه آسانی برای محدود کردن آپلود خودکار تصاویر RAW در Google Photos وجود ندارد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.