نحوه تنظیم و شخصی سازی زنگ تلفن در اندروید: موزیک ویژه مختص به هر فرد

نحوه تنظیم و شخصی سازی زنگ تلفن در اندروید: موزیک ویژه مختص به هر فرد

سیستم عامل اندروید به طرز باورنکردنی دارای تنظیمات بزرگی است و این در مورد آهنگ های شما نیز صدق می کند. آیا موزیکی دارید که می خواهید به عنوان آهنگ زنگ خود استفاده کنید؟ به مخاطبین خاصی آهنگ های شخصی داده شود؟ صداهای هشدار شخصی ایجاد کنید؟ آنچه باید بدانید در پست ویژه تنظیم و شخصی سازی زنگ تلفن در اندروید به صورت کامل جمع بندی شده است.

اپلیکیشن های زیادی برای این کار وجود دارد اما برنامه‌ Zedge، را به همراه هزاران آهنگ زنگ و اعلان برای شما توصیه می کنیم. دانلود آهنگ های زنگ برای فیلم ها، بازی های ویدیویی، میم ها و سایر رسانه ها ساده و آسان روش های متعدی دارد. هر موزیکی که وجود دارد می تواند توسط برنامه به عنوان آهنگ زنگ، اعلان سفارشی یا صدای اعلان شخصی سازی شود.

اگر ترجیح می دهید از این برنامه استفاده نکنید، می توانید فایل ها را مستقیماً از وب سایت خود این اپلیکیشن دانلود کنید یا از یکی از بهترین وب سایت های دیگر برای دانلود آهنگ زنگ بازدید نمایید. البته، اگر می‌خواهید آهنگی را قبل از اختصاص دادن آن تغییر دهید، یک نمونه خاص را در نظر بگیرید. این برنامه می تواند از انواع فایل های صوتی برای تولید موزیک های زنگ، آلارم و صداهای اعلان استفاده کند. می‌توانید از آن برای تنظیم صدا در تلفن خود نیز به کار ببرید.

نحوه تنظیم و شخصی سازی زنگ تلفن در اندروید

اکنون که موسیقی و آهنگ های زنگ ویژه را در اختیار دارید، می توانید آنها را به نحو احسن در با تمامی تنظیمات موجود شخصی سازی کنید. همچنین، بسته به برند تلفن شما، ممکن است فرآیندها کمی متفاوت باشد، اما دستورالعمل‌های کاملی را برای گوشی‌های گوگل پیکسل و سامسونگ گلکسی وجود دارد.

تنظیم و شخصی سازی زنگ تلفن در مدل های گوگل پیکسل 

اگر یک گوشی هوشمند پیکسل یا هر تلفن دیگری دارید که دارای سیستم عامل اندروید است، می توانید کارهای زیر را انجام دهید:

۱. در قسمت تنظیمات Sound & vibration انتخاب کنید.

۲. بسته به تمامی موارد لازم، بخش Phone Ringtone را انتخاب کنید. در این مرحله باید یکی از گزینه های صدای پیش‌فرض اعلان یا صدای هشدار پیش‌فرض را لمس نمایید. این شما را به وب‌سایتی هدایت می‌کند که هم آهنگ‌هایی را که اضافه کرده‌اید و هم مواردی که از قبل نصب شده‌اند را ارائه می دهد.

۳. برای گوش دادن به آهنگ زنگ، یک دسته را انتخاب کنید و روی آن ضربه بزنید. برای دیدن فایل‌هایی که گوشی شما اسکن کرده و در پوشه‌های ringtones ذخیره کرده است، My Sounds را انتخاب نمایید. برای افزودن دستی فایل‌ها از مکان‌های مختلف، نماد مثبت گوشه سمت راست پایین را فشار دهید.

۴. هنگامی که مورد علاقه خود را انتخاب کردید، روی ذخیره در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید.

تنظیم و شخصی سازی زنگ تلفن در مدل های سامسونگ گلکسی

رابط کاربری One UI نیز در نسخه اندروید نسبت به سایر نسخه ها بسیار متمایز می باشد. برای تغییر آهنگ زنگ گوشی در این مدل، مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. به بخش تنظیمات یا Settings بروید، و گزینه Sounds and vibration را انتخاب کنید.

۲. سپس گزینه Ringtone را انتخاب نمایید.

۳. برای افزودن آهنگ زنگ یا صدای دانلود شده، یکی از گزینه های موجود را انتخاب کنید یا نماد + را در گوشه سمت راست بالا فشار دهید. از بخش جستجو استفاده کنید و نام فایل را وارد کنید، تلفن شما هر فایل صوتی را که در حافظه داخلی شما پیدا می کند به شما نشان می دهد.

نحوه شخصی سازی آهنگ زنگ برای یک مخاطب

اگر می خواهید تنظیمات بیشتری داشته باشید، می توانید به هر مخاطب آهنگ زنگ متفاوتی بدهید. علاوه بر این، می توانید به سادگی با گوش دادن به آهنگ تماس متوجه شوید که چه کسی تماس می گیرد.

تنظیمات مدل های گوگل پیکسل

در دستگاه خود یا هر تلفن دیگری که دارای سیستم عامل اندروید است می توانید تمامی این تنظیمات را اجرا کنید، اقدامات زیر را برای تنظیم آهنگ زنگ برای مخاطب انجام دهید:

۱. برنامه Contacts را اجرا نمایید.

۲. مخاطب مورد نظر را انتخاب کنید.

۳. با ضربه زدن روی سه نقطه در گوشه سمت راست بالای منو، تنظیم آهنگ زنگ را انتخاب نمایید.

روند این مدل کاملا ساده است و شما فقط باید آهنگ زنگ مورد نظر خود را در این مرحله انتخاب کنید.

تنظیمات مدل های گوگل پیکسل سامسونگ گلکسی

در گوشی های سامسونگ، این مراحل بسیار ساده و آسان تر می باشد. برای ایجاد تنظیمات مربوطه این روند را اجرا کنید:

۱. برای تغییر آهنگ زنگ یک مخاطب، برنامه Contacts را باز کنید و شخص مورد نظر را انتخاب نمایید.

۲. با ضربه زدن روی سه نقطه واقع در گوشه پایین سمت راست، Change ringtone را انتخاب کنید.

۳. اگر می‌خواهید لرزش یا آهنگ زنگ را نیز تنظیم شود، تنظیمات کامل به صورت لیست برای شما ارائه می شود.

یکی از اولین راه‌ها برای تنظیم و شخصی سازی زنگ تلفن در اندروید قبل از محبوب شدن تلفن‌های هوشمند، تغییر آهنگ زنگ بود. اکنون این تجربه حتی بهتر است، با تنظیمات بیشتر، موزیک های بهتر و تنظیمات شخصی‌سازی شده برای هر مخاطب و برنامه وجود دارد. تمامی دستگاه‌های اندروید این روند را ساده کرده‌اند، یعنی به هر شکلی می توانید آهنگ زنگ را برای سرگرمی یا به صورت ویژه استفاده کنید.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __
منبع makeuseof

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.