تغییرات مهم پردازنده اگزینوس ۲۴۰۰ سامسونگ برای حضور در پرچمدار ها

تغییرات مهم پردازنده اگزینوس ۲۴۰۰ سامسونگ برای حضور در پرچمدار ها

گزارش هایی که اخیرا منتشر شده، خبر از حضور تراشه های اگزینوس بر روی پرچمداران جدید این شرکت است. به احتمال فراوان سری گلکسی S24 از این تراشه بهره‌مند خواهند بود، از طرفی هم کاربران این برند نگران هستند که سامسونگ توانسته مشکلات این تراشه را برطرف کند.

در سال های اخیر، مشکلات به وجود آمده در تراشه های اگزینوس باعث شده بود تا سامسونگ استفاده از این پردازنده در گوشی های خود را متوقف کند. حالا گزارش های جدید خبری از بازگشت این تراشه به محصولات پرچمدار را نشان می‌دهد.

اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد که سامسونگ در نظر دارد گوشی گلکسی S23 FE را با کلی تغییرات و همچنین تراشه اگزینوس، اواخر امسال رونمایی کند. همچنین گفته می‌شود که برند کره‌ای در نظر دارد تراشه اگزینوس ۲۴۰۰ را با کلی تغییرات مهم و اساسی برای نسل جدید پرچمدار های سامسونگ آماده کند.

شایعات جدید منتشر شده در روز های اخیر، حاکی از اعمال تغییرات مهم پردازنده اگزینوس ۲۴۰۰ سامسونگ دارد. گزارش های جدید اعلام کردند که سامسونگ در نظر دارد روش تولید این تراشه را به FoWLP تغییر دهد. این روش باعث می‌شود که تراشه به طور مستقیم به برد گوشی متصل شود که این حالت ویژگی های بسیار زیادی برای بالا بردن کیفیت پردازنده به همراه دارد.

پردازنده اگزینوس 2400 سامسونگ

تغییرات مهم پردازنده اگزینوس ۲۴۰۰ سامسونگ

استفاده از روش FoWLP باعث یکپارچه سازی بالا خواهد بود و از طرفی هم ورودی، خروجی و خروجی/ورودی بهبود زیادی خواهد داشت. در کنار آنها شاهد بهبود عملکرد حرارتی خواهیم بود. به زبانی ساده، استفاده از روش ذکر شده باعث کوچکتر شدن اندازه تراشه و همچنین بالا رفتن قدرت آن خواهد شد. مجموع این بهبود ها باعث کاهش مصرف و بالا رفتن بهره‌وری تراشه خواهد شد که آنرا در سطح بسیار بالایی قرار خواهد داد.

از مهم ترین انتظاراتی که می‌توان از تراشه اگزینوس ۲۴۰۰ داشت، بالا رفتن کاهش انرزی در کنار کیفیت بالا است. همچنین انتظار داریم سرعت انتقال داده و پشتیبانی از پردازش گرافیکی با کیفیت در دستور کار سامسونگ قرار بگیرد. اگر تمامی این موارد در تراشه اگزینوس ۲۴۰۰ رعایت شود، شاهد یک پردازنده جذاب و قدرتمند خواهیم بود که هم سطح با تراشه های پرچمدار اسنپدراگون خواهد بود.

هنوز سامسونگ وجود تراشه اگزینوس ۲۴۰۰ را تایید نکرده و تمامی اطلاعات به دست آمده به صورت شایعه است و قطعا با نزدیک شدن به اواخر سال ۲۰۲۳، اطلاعات زیادی از این تراشه به بیرون درز پیدا خواهد کرد. علاوه بر این اطلاعات، گفته می‌شود که سامسونگ قصد دارد به طور مستقیم از فرآیند ساخت ۳ نانومتری در این تراشه استفاده کند و به صورت مستقیم در رقابت تراشه های اسنپدراگون قرار بگیرد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

منبع sammobile

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.