بروزرسانی جدید شرکت اپل باعث تغییراتی در استفاده از اپل استور میشود

مجور نصب از منابع ناشناس برای آیفون

بروزرسانی جدید شرکت اپل باعث تغییراتی در استفاده از اپل استور میشود

اپل به تازگی iOS 17.4 بتا را منتشر کرده است که تغییرات قابل توجهی را در مورد استفاده از اپل استور و نصب نرم افزار ها از منابع دیگر معرفی می کند. این به روز رسانی که فقط برای کاربران اتحادیه اروپا در دسترس است، به “نصب از منابع ناشناس” اجازه می دهد،این یعنی اینکه کاربران می توانند برنامه ها را از خارج از اپل استور رسمی دانلود و نصب کنند. با این حال،این ویژگی فعلا برای آیفون هاست و شامل آیپد ها نمیشود

اپل استور

هنوز هم آیپد ها نمیتوانند از فروشگاه های دیگر استفاده کند

تفاوت بین آیفون و آیپد در این زمینه قابل توجه است. با وجود اشتراک پایه ای سیستم عامل iPadOS و iOS، اپل تصمیم گرفته است که ویژگی نصب از منابع ناشناس و سایر ویژگی های مرتبط را فقط به آیفون محدود کند. این به این معناست که کاربران آیپد نمی توانند فروشگاه های دیگر را نصب کرده و برنامه ها را از آنها دانلود کنند. علاوه بر این، گزینه هایی مانند انتخاب موتورهای جستجوی جایگزین یا تغییر برنامه پرداخت پیش فرض کیف پول به آیفون محدود شده است.

نقش DMA اتحادیه اروپا

DMA اتحادیه اروپا نقش مهمی در این پیشرفت ایفا می کند. این قانون شرکت های فناوری بزرگ را هدف قرار می دهد که به عنوان “نگهبان” از آنها یاد می کند و به دنبال ایجاد یک بازار رقابتی تر از طریق کاهش محدودیت هاست. طبق این قانون، iOS به عنوان یک پلتفرم “نگهبان” طبقه بندی می شود و این تغییرات را ضروری می کند. جالب اینجاست که اتحادیه اروپا iPadOS را به عنوان یک نهاد جداگانه از iOS می بیند، که ممکن است تصمیم اپل برای محدود کردن نصب از منابع ناشناس به آیفون ها را توجیح کند.

سوالات پیش رو

اجرای گزینشی DMA توسط اپل سوالات اساسی را در مورد آینده توزیع برنامه و آزادی کاربر مطرح می کند. در حالی که کاربران آیفون در اتحادیه اروپا تا حدودی از انعطاف پذیری مورد انتظار برخوردار می شوند، کاربران iPad به دلیل رفتار با آنها به عنوان شهروندان درجه دوم در همان اکوسیستم، نادیده گرفته می شوند.

ماه های آینده به احتمال زیاد شاهد بحث ها و چالش های حقوقی مداوم خواهند بود، زیرا تنظیم کنندگان و کاربران تفسیر اپل از DMA و تأثیر آن بر یک بازار برنامه عادلانه و رقابتی را بررسی می کنند.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.