تست خودرو بی ام و ۳۴۰i تیونینگ شده در مقابل نیسان GT-R R35 [تماشا کنید]

تست خودرو بی ام و ۳۴۰i تیونینگ شده در مقابل نیسان GT-R R35

شرکت آلمانی بی ام و دارای قدرتمندترین سری خط تولید میان دیگر برند های خودروسازی است. این شرکت قدرتمند سری ۳ خود را سال گذشته معرفی کرد که دارای امتیازات بسیار مجذوب کننده بود و در تست های صورت گرفته توانست عملکرد بسیار خوبی به دست بیاورد. نسخه بی ام و ۳۴۰i بدون در نظر گرفتن محدودیت های خرید، عملکرد بسیار مناسبی نسبت به بی ام و M3 ارائه می‌دهد.

با توجه به قدرت بالا و کیفیت بی‌نظیر ساخت بی ام و M3، انتظار نمی‌رود که در تست های انجام گرفته از خودروی نیسان GT-R R35 عبور کند. مگر اینکه از یک موتور ۳.۰ لیتری B58 شش سیلندر مستقیم برای مقابله با کوپه اسپرت نیسان استفاده کند. این موتور از نظر عملکرد توانایی بالایی دارد و قدرتی که برای تمامی قطعات خودرو به ارمغان می‌آورد.

یکی از اکانت های یوتیوب با تیونینگ کردن خودروی بی ام و ۳۴۰i به سراغ تست این خودرو با نیسان GT-R R3 پرداخته است. در این تست شاهد قدرت قابل توجه برای نماینده بی ام و هستیم که ترکیبی از قدرت و سازگاری را به نمایش می‌گذارد و این بهترین حالتی است که برای BMW ۳۴۰i در نظر گرفته شده است.

خودروی تیونینگ شده دارای قدرت موتور ۵۰۰ اسب بخار و نیروی گشتاور ۴۵۰ نیوتون بر متر است که گشتاور مناسبی محسوب می‌شود. این نسخه با پیشرانه تمام چرخ کلا ۱۷۳۳ کیلوگرم وزن دارد که برای شتابگیری و همچنین انجام درگ های دو در دو عملکرد و سرعت قابل توجهی به نمایش می‌گذارد. در مقابل، خودروی نیسان GT-R R3 مدل ۲۰۱۸ است و دارای یک موتور توربو دوقلو ۳.۸ لیتری V6 است که قدرت ۵۶۵ اسب بخار و نیروی گشتاور ۶۳۳ نیوتون بر متر را ارائه می‌دهد.

قاعدتا بخاطر مشخصات قدرت موتور، نماینده نیسان باید برنده این مسابقه باشد، اما یک مشکل اساسی در این میان وجود دارد و آن هم وزن نسبتا زیاد نیسان GT-R R3 است. این خودرو دارای ۱۷۷۶ کیلوگرم وزن است که در مقایسه با نماینده بی ام و کمی سنگین تر است. با توجه به موتور قدرتمند این مشکل نیز از بین می‌رود و باید نیسان برنده این تست باشد. اما در تست انجام گرفته شاهد پیروزی خودروی بی ام و ۳۴۰i هستیم که با اختلاف بسیار زیاد نسبت به نماینده نیسان برنده شده است.

شتابگیری اولیه بسیار زیاد و همچنین فاصله‌ای که میان این دو خودرو به وجود آمد، نشان دهنده دروغ بودن اطلاعات ثبت شده توسط نیسان است. چون اطلاعاتی که برای موتور این نسخه ثبت شده، نشان می‌دهد در بخش سرعتگیری و همچنین پایداری عملکرد، باید نیسان GT-R R3 پیروز این تست باشد.

اما همانطور که ویدیو ضبط شده مشاهده کردید، نیسان GT-R R3 هیچ حرفی برای گفتن نداشت و این نماینده بی ام و بود که با اقتدار توانست رقیب خود را شکست. با در نظر گرفتن تمامی جوانب مانند راننده و همچنین جاده، باز هم اختلافی که میان این دو خودرو به وجود آمد، قابل توجیه نیست و این نشان از فیک بودن اطلاعات درج شده برای خودرو نیسان GT-R R3 دارد. نظر شما درمورد این نتیجه به دست آمده چیست؟

<<<تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی>>

منبع motor1

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.