تراشه اگزینوس ۲۴۰۰ سامسونگ در سری گلکسی S24 استفاده خواهد شد

تراشه اگزینوس ۲۴۰۰ سامسونگ در سری گلکسی S24 استفاده خواهد شد

حضور شرکت های بزرگ و قدرتمند در حوزه گوشی های پرچمدار، این بازار را داغ تر از همیشه کرده است. شرکت آمریکایی اپل به لطف ارائه تجربه سخت افزاری و نرم افزاری بهتر، نسبت به رقبای خود در صدر رتبه قرار دارد. دومین برند این بازار، یعنی سامسونگ نیز به دنبال پیاده سازی چنین برنامه‌ای برای موفقیت است.

سامسونگ مدتی است تحقیقات خود را روی توسعه سخت افزاری و نرم افزاری گوشی های خود داشته است تا بتواند از این طریق، به رقیب قدرتمند خود یعنی اپل برسد. بر اساس اطلاعات جدید به دست آمده، احتمال می‌رود سامسونگ به ساخت تراشه انحصاری اگزینوس ۲۴۰۰ بسیار نزدیک شده است.

این تراشه به احتمال فراوان در نسخه های کره‌جنوبی سری گلکسی S24 مورد استفاده قرار خواهد گرفت که دارای ۱۰ هسته مجزا است. بر اساس اطلاعات به دست آمده، سامسونگ آغاز تولید انبوه این تراشه را از اواخر سال جاری پیش خواهد گرفت و در گروه ۴LPP سامسونگ ادامه خواهد داشت. این تراشه با اسم رمز Root شناخته می‌شود و از قدرت فوق العاده بالایی برخوردار خواهد بود.

مشخصات تراشه اگزینوس ۲۴۰۰ سامسونگ

سری گلکسی S24

برخی از گزارش ها، حاکی از طراحی چهار خوشه‌ای اگزینوس ۲۴۰۰ با شباهت اسنپدراگون ۸ نسل ۲ است. ۲ هسته Cortex-X4 به همراه ۲ هسته Cortex-A720 و چهار هسته Cortex-A510 برای این تراشه در نظر گرفته شده است. البته در یک گزارش دیگر، این اطلاعات نقض شده و گفته می‌شود تعداد هسته ها به ۱۰ افزایش خواهد یافت. گزارش اولیه ترکیب هشت هسته CPU (1+4+3) را اعلام کرده و این در حالی است که در جدیدترین گزارش نیز شاهد ترکیب ده هسته (۱+۲+۳+۴) هستیم.

از آنجایی که در تاریخ ۱ فوریه شاهد رونمایی سری گلکسی S23 خواهیم بود، احتمال رونمایی این تراشه برای سال بعد و سری گلکسی S24 خواهد بود. انتظار می‌رود از اواخر سال جاری، سامسونگ تولید انبوه این تراشه را آغاز کند و به احتمال زیاد یکی از رقبای تراشه کوالکام اسنپدراگون ۸ نسل ۴ باشد.

از آنجایی که سامسونگ در سال های اخیر از تراشه های کوالکام در گوشی های پرچمدار استفاده کرده، احتمال می‌رود در سال آینده نیز همین روند برای گوشی های اروپایی و دیگر بازار ها اعمال شود، اما نسخه کره‌جنوبی نسل بعد گلکسی S به احتمال زیاد به یک تراشه انحصاری، مانند اگزینوس ۲۴۰۰ مجهز خواهد بود.

هنوز هیچ بیانیه‌ی، رسمی از سوی سامسونگ برای تایید و یا تکذیب این گزارش ها منتشر نشده است.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

منبع gizmochina

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.