شاهکار جدید کوالکام: تراشه اسنپدراگون ۸ نسل ۴ هم قدرت با M3 اپل

شاهکار جدید کوالکام: تراشه اسنپدراگون ۸ نسل ۴ هم قدرت با M3 اپل

قدرتمندترین تراشه غیر صنعتی منتصب به پردازنده های سری M3 اپل است که در اکتبر سال گذشته رونمایی شدند و توانستند در تست های مختلف عملکرد خوبی به نمایش بگذارند. حالا گزارش های جدیدی به گوش می‌رسد که عنوان قدرتمندترین تراشه های بازار به شرکت کوالکام اختصاص خواهد یافت.

تراشه مورد انتظار اسنپدراگون ۸ نسل ۴ یکی از جذاب ترین محصولات سال ۲۰۲۴ به شمار می‌رود که توان رقابت با تراشه اپل را به ارمغان می‌آورد. در تست هایی که منتشر شده، تراشه مورد انتظار کوالکام اولین پردازنده دنیا محسوب می‌شود که در گیک‌بنچ امتیازی بالاتر از ۱۰ هزار به دست آورده است.

بر اساس تست هایی که Geekbench 6 منتشر کرده، پردازنده جدید کوالکام حدود ۴۶ درصد در بخش چند هسته‌ای عملکرد بهتری نسبت به نسل قبل خود دارد. تا به این جای کار تمامی اعداد و ارقام بسیار منطقی است که کوالکام محصول جدید خود را با قابلیت های بیشتر نسبت به نسخه قبلی روانه بازار می‌کند.

تراشه اسنپدراگون 8 نسل 4

جالب ترین نکته این گزارش به نزدیک بودن مشخصات اسنپدراگون ۸ نسل ۴ به تراشه اپل M3 است. تراشه اسنپدراگون ۸ نسل ۴ در بخش تک هسته‌ای امتیاز ۲۸۴۵ را به دست آورده و در بخش چند هسته‌ای دارای امتیاز ۱۰۶۲۸ است. تراشه اپل M3 نیز به ترتیب در بخش تک هسته‌ای و چند هسته‌ای امتیاز های ۲۹۸۵ و ۱۰۷۶۲ را به دست آورده است.

علاوه بر این، گزارش های جدیدی به گوش می‌رسد که پردازنده جدید کوالکام دارای فرکانس ۴.۰۰ گیگاهرتز خواهد بود که در مقایسه با مدل های هم رده، عملکرد بسیار خاص و قابل قبولی را ارائه می‌دهد. تمامی اطلاعات به دست آمده فعلا به صورت گزارش بوده و صحت آنها تایید نشده است.

اگر تمامی اطلاعات به دست آمده صحت داشته باشد، شاهد یک دستاورد ویژه برای کوالکام خواهیم بود. باید این موضوع را نیز در نظر داشته باشیم که تراشه M3 اپل برای تبلت و لپتاپ ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و تراشه های کوالکام در گوشی های هوشمند استفاده می‌شود.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

منبع shiftdelete

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.