تجربه گیمینگ عالی در وانپلاس ۱۲ با همکاری Pixelworks 

تجربه گیمینگ عالی در وانپلاس ۱۲ با همکاری Pixelworks

طی روزهای گذشته در رویداد CES نیز بیشتر شرکت ها از جمله OnePlus حضور داشت و اعلام کرد که پرچمدار جدید این شرکت وانپلاس ۱۲ در تاریخ ۲۳ ژانویه عرضه می شود. طبق روابط این شرکت با پلتفرم Pixelworks، انتظار می رود که روند ارائه حس گیمینگ در این سری بسیار خوب باشد چرا که قابلیت IRX را به این دستگاه اضافه می شود.

هدف این همکاری تقویت حس بازی با استفاده از فناوری پیشرفته پردازش صفحه نمایش ویدیوی Pixelworks است. انتظار می‌رود که پردازنده X7 الگوریتم‌های پردازش گرافیکی داخلی را ارتقا بدهد و قابلیت‌های نمایشگر قدرتمند و کیفیت تصویر بهبود یافته را برای تجربه بازی همه جانبه‌تر فراهم کند.

وانپلاس 12

فناوری Pixelworks IRX 

این فناوری در اصل جولای سال ۲۰۲۳ برای تلفن های همراه راه اندازی شد که هدف آن پیشروی بزرگ در پروسه بازی است. با این ویژگی قابلیت هایی چون نرخ فریم بالا، وضوح بالا و گرافیک با جزئیات را بدون مصرف انرژی بیش از حد ارائه می شود و تجربه ای فراگیرتر از اکثر دستگاه های پرچمدار iOS ارائه می دهد.

در این قابلیت راه‌حل‌های شتاب رندر منحصر به فرد، تصاویری بهینه را با خدمات تنظیم عملکرد و کیفیت تصویر متناسب با محتوای بازی‌های مختلف کاملا فراهم می شود. این سرویس شامل دو شکل اصلی است: راه‌اندازی دستگاه و راه‌اندازی تجربه بازی انتها به انتها. ارائه فناوری IRX برای شتاب دهی دستگاه ها.

وانپلاس 12

ویژگی های فناوری Pixelworks در وانپلاس ۱۲

در سری وانپلاس ۱۲ پردازنده Pixelworks X7 کاملا بهینه سازی شده است تا قابلیت HyperRendering به شکل کامل فعال شود. این ویژگی محتوای بازی را در زمان واقعی تجزیه و تحلیل می کند و نرخ فریم را برای حرکت نرم تر افزایش می دهد.

الگوریتم های پیشرفته موجود در این تراشه همه تصاویر را به خصوص در نمایشگرهای با وضوح بالا واضح نگه می دارند. از دیگر ویژگی های این پردازنده بهبود کنتراست و گستره رنگ می باشد و تصاویر را در طول بازی پویاتر می‌کند. HyperRendering بهره وری انرژی را در اولویت قرار می دهد و عملکرد GPU را برای جلسات طولانی بازی بدون به خطر انداختن عمر باتری بهبود می بخشد.

به عبارت ساده، این ویژگی در وانپلاس ۱۲ باعث می شود که گزینه هایی چون وضوح فوق العاده بالا ۲K، حرکت روان ۱۲۰ فریم در ثانیه، تاخیر بسیار کم ۱۰ میلی ثانیه و کالیبراسیون رنگ در زمان واقعی هوشمند به صورت کامل ارائه شوند.

البته، این دستگاه در ماه دسامبر با تراشه Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 در چین عرضه شد، و در حال حاضر در صدر لیست بهترین گوشی های هوشمند AnTuTu قرار دارد. این دستاورد سخت افزار بسیار توانمند دستگاه را برجسته می کند که به لطف محفظه بخار بزرگ ۹۱۴۰ میلی متر مربع که دمای این گوشی را کنترل می کند، حداکثر عملکرد نیز حفظ می شود. پردازنده مستقل X7 و تجربه بازی IRX باید پتانسیل واقعی این سخت افزار را در سناریوهای بازی القا کنند.

وانپلاس 12

Kinder Liu رئیس و مدیر عامل این شرکت بیان کرد که هیجان زیادی را در مشارکت با Pixelworks دارد و بر تعهد مشترک آنها برای پیش بردن مرزهای نوآوری تأکید کرد. هدف این است که کاربران تجربه بازی‌های موبایلی بهتری داشته باشند و تصاویری واقعی با جزئیات دقیق در وانپلاس ۱۲ ارائه دهند.

در ادامه نیز رئیس شرکت Pixelworks آقای Ting Xiong، اعلام کرد که انتظار می رود همکاری طولانی مدت بین هردو شرکت ادامه یابد و به مصرف کنندگان نوید یک تجربه بصری پیشرفته و یک سفر بازی همه جانبه تر با در سری جدید این گوشی هوشمند را بدهد.

این دستگاه دارای سیستم دوربین اصلی هاسلبلاد نسل چهارم است که شامل یک دوربین پریسکوپ تله فوتو ۳ برابری است که منحصراً برای بازی های با عملکرد بالا ساخته شده است. وانپلاس ۱۲ در تاریخ ۲۳ ژانویه ۲۰۲۴ در پلتفرم Gate No به صورت جهانی عرضه خواهد شد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.