تبدیل رویاها به ویدیوهای کوتاه اسکن MRI: ذخیره کردن خواب های افراد!

تبدیل رویاها به ویدیوهای کوتاه اسکن MRI: ذخیره کردن خواب های افراد!

تصور کنید تمامی رویاها و خواب هایی که در طول شب می بینید بتوانید دوباره مشاهده کنید. بله درست شندید، قابلیت تبدیل رویاها به ویدیوهای کوتاه اسکن MRI به زودی با تلاش متخصصان قابل اجرا خواهد بود و کاربران می توانند کاملا رویاها را تحت عنوان یک ویدیو ذخیره کنند و تماشا کنند. اجزای اساسی آنچه مردم در خواب های خود می بینند توسط تیمی از کارشناسان کیوتو به طور موثر تجزیه و تحلیل و ثبت می شوند. ضبط این موارد خاص علاوه بر اینکه هدف مشترکی برای محققان است، از دیرباز جزء اصلی داستان های علمی تخیلی بوده است.

علاوه براین، تحت پوشش تحقیقات این تیم، نحوه واکنش مغز ما به دیدن اشیاء ممکن است توسط تصویربرداری تشدید مغناطیسی (MRI) قابل اندازه گیری باشد. ماشینی که در شناسایی این الگوها مهارت دارد می تواند آنها را مهندسی معکوس کند و بینشی از افکار کسانی که رویا می بینند به ما ارائه دهد.

تبدیل رویاها به ویدیوهای کوتاه اسکن MRI

جزئیات آزمایش تبدیل رویاها به ویدیوهای کوتاه اسکن MRI

در طول تست، سه داوطلب برای مطالعات علمی انتخاب شدند و به آنها آموزش داده شد که در یک اسکنر MRI برای چندین بلوک سه ساعته بخوابند. دانشمندان از افراد درخواست کردند تا خواب های خود را با تمامی جزئیات توضیح بدهند. سپس آنها را به تعدادی از دسته ها و زیرمجموعه های شل تقسیم کردند، مانند «ماشین»، «مرد»، «حیوان» یا «مسکن».

پس از انتخاب نمونه‌هایی از آن دسته‌ها از جستجوی تصویر اینترنتی، محققان تصاویر را به شرکت‌کنندگان ارائه کردند و یک بار دیگر فعالیت مغز آنها را زیر نظر گرفتند تا الگوهایی را که ممکن است منحصر به آن ایده باشد شناسایی کنند. در نهایت، دوباره از افراد درخواست شد تا به خواب بروند، در همین حین نیز متخصصان با نشان دادن مجموعه‌ای از تصاویر، پاسخ‌های رویایی سوژه‌ها را با یکی از دسته‌ها مطابقت دادند.

اما، وقتی نوبت به تطبیق محتویات ویدیو با نمونه های موجود رسید سیستم بهترین نتایج را ارائه داد که حدود ۶۰ درصد دقت کامل به کار رفته بود. جای تعجب نیست که این فناوری در تشخیص چیزهای خاص تری نسبت به فرادسته های عمومی، مانند اینکه آیا یک شخص یا صحنه دیده می شود، بهترین عملکرد را دارد.

همچنین، گروه دیگری از دانشگاه کالیفرنیا برکلی نیز در تلاش برای تبدیل رویاها به ویدیوهای کوتاه اسکن MRI بودند. نمونه هایی مانند فیلم های مشابه شبح یا کابوس، که فعالیت مغز افراد را در طول تریلر فیلم نشان می دهد توسط تیم پروفسور جک گالانت ساخته شده است. با این حال، آنها شبیه سازی محرک های بصری واقعی هستند تا تصاویری که ما در رویاهای خود تجربه می کنیم.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.