تاریخ عرضه کنسول بازی سونی پلی استیشن ۶ مشخص شد: ویژگی ها و قیمت عجیب!

تاریخ عرضه کنسول بازی سونی پلی استیشن ۶ مشخص شد: ویژگی ها و قیمت عجیب!

طی پیگیری خبرگذاری های جهانی، اخیرا نائومی ماتسوکا، معاون ارشد Sony، اعلام کرد که PS5 وارد مرحله آخر چرخه عمر خود خواهد شد. برای همین بسیاری از منتقدان این خبر را نشانه‌ای به عرضه کنسول بازی سونی پلی استیشن ۶ می بینند. اما این موارد را در نظر داشته باشید هنوز مدل پرو سری قبلی معرفی نشده است.

نه تنها نام این محصول به طور رسمی معلوم نیست اما ممکن است طی طی رویداد های پیش رو اطلاعات مفیدی ارائه شود. تمامی شایعات و مشخصات احتمالی هیجان انگیزتر از قبل مورد انتظار می باشد. بنابراین بررسی و جستجو موارد مهم می تواند برای همه کاربران علاقه مند قابل توجه باشد.

تاریخ انتشار کنسول بازی سونی پلی استیشن ۶

مهم‌ترین شاخص زمان عرضه این محصول است که احتمال دارد مطابق برنامه‌ریزی های این شرکت، در سال ۲۰۲۷ انجام شود. جزئیات اصلی طبق داده های یک سند رسمی از عوامل مربوط به مایکروسافت طی خرید Activision Blizzard جمع آوری شده است. در این معامله بیان شد که دسترسی به Call of Duty تا زمانی که نسل بعدی کنسول پلی استیشن معرفی شود، کاملا متوقف می شود. با این حال تاریخ اعلام شده بین هردو شرکت مشابه می باشد و این نشان دهنده عرضه یک محصول در طول چند سال آینده است.

به نگاهی کوتاه گذشته، می توانید چارچوب زمانی با طول عمر نسل های قبلی را کاملا مشاهده کنید. پلی استیشن ۳ قبل از ظهور جانشین آن هفت سال در بازار حضور داشت و پلی استیشن ۴ هفت سال تا عرضه سری بعدی تولید می شد. از آنجایی که PS5 در سال ۲۰۲۰ منتشر شد، چرخه هفت ساله کنسول در سال ۲۰۲۷ کاملا مورد توجه است، و ممکن است حتی رویه اصلی تغییر یابد.

قیمت تعیین شده

تعیین قیمت برای کنسول بازی سونی پلی استیشن ۶ با توجه به تمامی مشخصات کاملا غیرممکن است. حتی تخمین هزینه کلی نیز با توجه به اطلاعات نسخه های قبلی نیز به آسانی صورت نمی گیرد. اما تصور می کنیم در زمان عرضه قیمت مصوب بالاتر از ۵۰۰ دلار باشد.

مشخصات فنی کنسول بازی سونی پلی استیشن ۶

این مسلم است که سونی به همکاری خود با AMD برای تامین قدرت PS6 و PS5 Pro ادامه خواهد داد. چرا که نسخه قبلی نیز از همان چیپست استفاده می کند، بنابراین هماهنگی و سازگاری با نسل های گذشته می تواند قدرت را تسهیل کند. با توجه به اینکه پیش‌بینی می‌شود نسل بعدی پردازنده‌ها در سال ۲۰۲۵ در دسترس باشد، این کنسول ممکن است با استفاده از چنین تراشه‌هایی ساخته شود.

اگرچه هیچ اطلاعاتی فاش نشده است، اما احتمال اینکه یک SSD جدید ارائه شود بسیار زیاد می باشد. زیرا فشار قابل توجهی در سری قبلی حین زمان بارگذاری صرف می شد. همچنین تا زمان عرضه این مدل حداقل دارای ۱ ترابایت فضای ذخیره سازی است حتی اگر معلوم شود که کنسول فقط دیجیتالی است.

قابلیت های مورد توجه کنسول بازی سونی پلی استیشن ۶

طبق گفته منابع خبری، سندی مربوط به بخش وضوع رزولوشن پلی استیشن (PSSR) وجود دارد، که یک ویژگی بسیار ویژه که برای کنسول بازی سونی پلی استیشن ۶ را مشخص می کند. این فناوری ظاهراً بازی‌ها را قادر می‌سازد تا در رزولوشن ۴K با سرعت ۱۲۰ فریم بر ثانیه (fps) یا ۸K با سرعت ۶۰ فریم دراجرا شوند. همچنین، نسخه پرو سری قبل از یک فرم کمتر قدرتمند وضوح رزولوشن استفاده می کند، اما نسل جدید از قوی ترین نمونه موجو استفاده خواهد کرد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.