به‌روزرسانی ویندوز ۱۱ باعث ایجاد مشکل در کنترل پنل AMD Adrenalin شد

ایجاد مشکل در کنترل پنل AMD Adrenalin

به‌روزرسانی ویندوز 11

آخرین به‌روزرسانی ویندوز ۱۱ با بازنشانی تنظیمات پیش‌فرض در کنترل پنل درایور Adrenalin، کاربران AMD را با مشکل مواجه می‌کند. با تکنودات همراه باشید تا به جزییات این موضوع بپردازیم.

درایور AMD Adrenalin با به‌روزرسانی جدید ویندوز ۱۱ به خوبی عمل نمی‌کند و پس از راه‌اندازی مجدد، تنظیمات به حالت پیش‌فرض برمی‌گردند. این مشکل در ابتدا در انجمن‌های AMD مطرح شد و کاربران زیادی گزارش دادند که تنظیمات آنها در کنترل پنل Adrenalin پس از راه اندازی مجدد به حالت پیش فرض بازمی‌گردد. چندین مصرف کننده مشکل بسیار مشابهی را تکرار کردند و به نظر می‌رسد این موضوع تا حدی گسترده است. طبق گزارش‌ها، به‌روزرسانی Windows 11 KB5030310 مقصر ایجاد اختلال در مجموعه AMD Adrenaline بوده و این شرکت هنوز به این مشکل پاسخ نداده است.

پیشنهادی سردبیر

مشکل “resetting” احتمالاً محدود به مخاطبان خاص است زیرا اکثر کاربران تنظیمات درایور خود را به هیچ وجه تغییر نمی‌دهند، اما هنوز هم نیاز به بررسی دارد و باید در اسرع وقت برطرف شود. البته این مشکل هیچ تاثیری بر عملکرد درایور ندارد، تنها مشکلی که با آن روبرو خواهید شد این است که هر بار که سیستم کامپیوتری خود را ریست می‌کنید تنظیمات شما به حالت پیش‌فرض برگردانده می‌شود و این موضوع برای برخی از کاربران دردسرساز شده است.

به‌روزرسانی ویندوز 11

تاکنون AMD و مایکروسافت پاسخی برای این مشکل ارائه نکرده‌اند. در این میان یکی از کاربران در انجمن‌های AMD راه‌حل موقتی را ابداع کرده است که Copilot Window را غیرفعال می‌کند. البته توصیه می‌کنیم که این کار را انجام ندهید زیرا فرآیند طولانی دارد و اگر به درستی انجام نشود ممکن است اوضاع را بدتر کند. اگر با این مشکل مواجه شدید، باید منتظر بروزرسانی نرم افزار رسمی AMD باشید.

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.