بهترین کیبوردهای ارگونومیک (خرداد ۱۴۰۳)

بهترین کیبوردهای ارگونومیک (خرداد ۱۴۰۳)

همیشه استفاده از کیبوردهای معمولی برای تمامی افراد مشکلات گوناگونی داشته است که آنها را مجاب بخ خرید یک مدل راحت تر می کند. صفحه کلیدهای معمولی و مستقیم شما را مجبور می کنند مچ دست خود را به گونه ای خم کنید که برای افراد خاص دردناک باشد، به خصوص زمانی که برای مدت طولانی استفاده می شود. خوشبختانه، چندین مدل جدید طی سال های اخیر وارد بازار جهانی شده است که  حس تایپ راحت تری را ایجاد می کنند.

ممکن است این عناوین برای شما عجیب به نظر برسند و کمی طول بکشد تا با آنها سازگار شوید، اما تمامی موارد معرفی شده می توانند همان چیزی باشند که به دنبال آن هستید. در این پست ویژه به بهترین کیبوردهای ارگونومیک در اندازه و مشخصات، تنظیمات شیب، استراحت مچ، سطح راحتی عمومی و قیمت می پردازیم که دارای گزینه های مورد نظر شما باشند.

لاجیتک ERGO K860

 

پیشنهاد ما برای اکثر افرادی که به دنبال بهترین کیبورد ارگونومیک هستند لاجیتک ERGO K860 می باشد. این مدل دارای یک تکیه گاه بسیار راحت مچ و شکلی موج مانند است که به طور موثر تخته را به دو دسته کلید مجزا تقسیم می کند.. فرم دست‌ها، مچ‌ها و آرنج‌های شما در این نسخه در حالت خنثی قرار می‌گیرند که استرس کمتری را نسبت به صفحه‌کلید معمولی روی بدن شما وارد می‌کند. همچنین، به شما این امکان را می‌دهد تا تایپ راحتی داشته باشید، به خصوص اگر از کیبورد خود برای مدت زمان طولانی استفاده می‌کنید.

این مدل کاملاً از پلاستیک ساخته شده است، و به صورت کامل با کیفیت و بادوام محسوب می شود. کلیدهای این کیبورد برای فشار دادن سبک هستند، بنابراین هنگام تایپ انگشتان خود را خسته نخواهید کرد. این سوئیچ‌ها همچنین کاملاً بی‌صدا هستند، که اگر نمی‌خواهید اطرافیان خود را در محل کار یا خانه آزار دهید، ایده‌آل است.

همچنین می‌توانید این کیبورد را به‌صورت بی‌سیم با گیرنده USB یا از طریق بلوتوث وصل کنید و دیگر نیازی به نگرانی در مورد کابلی که در مسیر قرار دادن صفحه‌کلید شما در راحت‌ترین موقعیت برای شما قرار می‌گیرد را از بین ببرید.

لاجیتک Wave Keys

اگر به دنبال یک مدل میان رده هستید، لاجیتک Wave Keys جزو گزینه های خاص در بین تمامی نمونه های موجود است. این محصول فضای میز بسیار کمتری نسبت به سایر گزینه‌های موجود در این لیست اشغال می‌کند، با این حال همه کلیدهای یک کیوبرد با اندازه کامل را دارد. چینش کلید منحنی دارد که کمی به سمت بالا به سمت مرکز متمایل می شود.

این طراحی کلی نسبت به نسخه ERGO K860 که آرایش خوشه‌ای کلیدی واقعی دارد، شدیدتر است. با این حال، به ارائه یک وضعیت تایپ خنثی مشابه نزدیک می شود و در کاهش شیب تند مچ دست خود در حین تایپ بسیار عالی عمل می کند.

طراحی لاجیتک نسبتاً جمع و جور است، اما دارای یک تکیه گاه مچی یکپارچه می باشد، بنابراین هنوز نسبتاً عمق بیشتری دارد و به خصوص قابل حمل نیست. با این وجود، این یک گزینه همه کاره فوق‌العاده برای سفر بین مکان‌های خانه شما یا بین هات دسک‌های اداری است، زیرا به صورت بی‌سیم با یک گیرنده USB یا از طریق بلوتوث با حداکثر سه دستگاه به طور همزمان متصل می‌شود.

شکل کوچک کلیدهای آن کمی نزدیکتر از صفحه کلیدهای معمولی است. این هیچ تأثیر مضری بر راحتی تایپ کردن ندارد، اما ممکن است در ابتدا کمی تنظیم شود. همچنین، در این نسخه کلیدهای تخصصی اضافی وجود ندارد.

لاجیتک K350

 

یکی از بهترین کیبورد ارگونومیک ارزان قیمت در این لیست لاجیتک K350 می باشد. این صفحه‌کلید یکی از طراحی‌های قدیمی Logitech است و بخش میان‌رده های جذاب قرار می گیرد. این صفحه کلید به دلیل کیفیت بالا در جزئیات هنوز در حال فروش در سایت های معتبر است. اگر در مدل های ارگونومیک به دنبال مدلی با قیمت مناسب تر هستید، هنوز این نسخه یک انتخاب عالی است.

طراحی آن دارای ردیف های خمیده از کلیدها و شکل موج مانندی است که کمی در مرکز بالا می رود و باعث می شود مچ دست شما کمی به سمت بیرون خم شود، که برای اکثر افراد حالت خنثی تر و خوشایندتر است در حالی که از صفحه کلید برای مدت زمان طولانی استفاده می کنید. همچنین، دارای یک تکیه گاه داخلی بزرگ برای مچ دستی است که در هنگام تایپ کمک بیشتری می کند.

با این حال، استراحت مچ آن ممکن است بزرگترین ایراد آن برای برخی باشد، زیرا به این معنی است که کل صفحه کلید فضای زیادی را اشغال می کند. همچنین برخلاف مدل جدیدتر و گران‌تر خود، Wave Keys، فاقد اتصال بلوتوث است.

MoErgo Glove80

 

همواره طراحی جذاب و عجیب در بین تمامی محصولات الکترونیکی محبوبیت زیادی داشته است. کیبورد MoErgo Glove80 نیز با طرح و ساختار تخصصی خود جزو مدل های جداشونده است که می تواند به چندین شکل استفاده شود. این یک صفحه کلید کاملا بی سیم با دو نیمه است که می تواند از طریق بلوتوث متصل شود و همزمان با حداکثر چهار دستگاه جفت شود. همچنین، هر دو طرف این کیبورد دارای دسته‌های انگشت شست متمایز، تکیه گاه مچ قابل جمع شدن و یک کلید مقعر با آرایش کلید ستونی می باشد.

به طور کلی، این طراحی به دنبال کاهش مسافتی است که انگشتان شما باید هنگام تایپ طی کنند، که می تواند فشار و خستگی را که هنگام کار احساس می کنید کاهش دهد. همچنین، می توانید هر دو نیمه این کیبورد را در زاویه ۱۰ تا ۳۰ درجه قرار دهید تا نسبت به راحتی کاربری تنظیمات مورد نظر را ایجاد کنید.

علاوه بر تغییرات ارگونومیک، MoErgo Glove80 به شما اجازه می دهد تا طرح ها و ماکروهای پیچیده را از طریق سیستم عامل ZMK یا ویرایشگر طرح بندی مبتنی بر وب MoErgo تنظیم کنید. این ابزارهای مواردی قدرتمندی دارند،  که نسبت به ERGO K860، گزینه برتر ما در این لیست، که از نرم افزارهای پیکربندی اولیه تری استفاده می کند، کاربر پسندتر هستند.

سخن نهایی

به هر شکل توصیه های ما برای شما انتخاب گزینه‌ای است که می تواند در طول فعالیت های روزمره راحتی و عملکرد دقیق تری را ارائه کند. البته، با در نظر گرفتن قیمت های موجود می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید، اما ممکن است هر مدل در هر نوع فعالیتی کاربرد متفاوتی داشته باشد. برای همین تمامی اطلاعات موجود برحسب بازخورد بازدیدکنندگان، کاربران جمع آوری شده است.

 

مقالات مرتبط:
__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __
منبع rtings

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.