بهترین ماوس‌های گیمینگ بازار (خرداد ۱۴۰۳)

بهترین ماوس‌های گیمینگ بازار (خرداد ۱۴۰۳)

در چند سال گذشته، ماوس‌های بازی تغییرات قابل‌توجهی را تجربه کرده‌اند، و اکنون مدل های بی‌سیم تاخیر کمتری را همتراز با برخی از نسخه های معمولی دارند. اگرچه در بیشتر مواقع تفاوت چندانی وجود ندارد، اما همچنان ممکن است پایداری اتصال سیمی را ترجیح دهید. شما باید یک ماوس بازی را انتخاب کنید که برای سبک گرفتن دلخواه شما و متناسب با اندازه دست شما باشد.

علاوه براین، مواردی مانند تاخیر کلیک کم و نرخ لمس خوب را همیشه باید در نظر داشته باشید. اندازه‌های زیادی برای هر نسخه ارائه می شود، بنابراین باید یکی را انتخاب کنید نسبت به بازی های شما سازگار باشد. برای مثال، برای بازی های تیراندازی اول شخص، ممکن است یک مدل سبک وزن بخواهید، به یک ماوس سازگارتر با تعداد زیادی دکمه کناری بخواهید.

بهترین ماوس‌های گیمینگ بازار

طی تست های گوناگونی که از موارد بسیار معروف و محبوب انجام شد انتخاب های برتر ما، چه با سیم یا بی سیم، در لیست زیر عنوان شده‌اند. اگر فقط به ماوس بی سیم علاقه دارید، می توانید گزینه های بی سیم را ببینید، یا اگر به دنبال نسخه معمولی هستید، بهترین ماوس‌های گیمینگ بازار طی جمع بندی کامل ارائه شده است.

۱. ماوس گیمینگ ریزر وایپر V2 پرو

اولین نمونه که جزو محبوب ترین و قدرتمندترین نسخه های موجود در بازار است، ماوس گیمینگ ریزر وایپر V2 پرو می باشد. از این مدل می توانید برای استفاده از با نوک انگشت کارایی خوبی دریافت کنید. وزن کامل آن بسیار کمتر است و دارای حسگر بهبود یافته Focus Pro 30K است که دارای جزو دقیق ترین سنسورهای Razer محسوب می شود. دکمه‌های کلیک آن نیز به جای دکمه‌های مکانیکی سنتی، سوئیچ‌های نوری دارند که به منظور توقف دوبار کلیک کردن ایجاد شده‌اند.

این مدل بسیار سبک‌تر و مانورپذیرتر از مدل قبلی است، اما ویژگی‌های متعددی، مانند دستگیره‌های جانبی لاستیکی، چراغ‌های RGB و دکمه‌های جانبی دوگانه در آن وجود ندارد. با مقایسه این نسخه با نمونه های قبلی طی سال های گذشته، کاربران هزینه کمتری را پرداخت می کنند.

نکته مهم مشکلات بعضی از کاربران با این ماوس بود، که طی گزارش های اخیر گزارش شد که گیرنده بی سیم آن بعضی مواقع کار نمی کند. حتی اگر این موضوع کاملا اتفاقی و موقت است ممکن است در طی زمان طولانی مسکلات دیگری نیز دیده شود. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی باید حتما محصول اورجینال را از فروشگاه های معتبر تهیه کنید.

۲. ماوس گیمینگ پولسار X2V2

یکی از انتخاب های ما از لیست بهترین ماوس‌های گیمینگ بازار قطعا ماوس گیمینگ پولسار X2V2 است. استایل ظریف و در عین حال ساده آن به خوبی با هر نوع سیستم مناسب می باشد. فرم متقارن سایز متوسط و قوز پشت نسبتاً بزرگ، آن را برای طیف وسیعی از اندازه های دست و ترجیحات در دست گرفتن راحت می کند. همچنین، بسیار سبک است و وزن آن کمی بیش از ۵۴ گرم می باشد که حرکت سریع و دقیق آن را بسیار ساده می کند.

همچنین، یک سنسور برتر PAW 3395 PixArt برای تولید عملکرد بی‌سیم استثنایی در این مدل وجود دارد که تقریباً مشابه Viper V2 Pro، عمل می کند. علاوه بر این، در صورت خرید دانگل ۴K که به صورت جداگانه ارائه می شود، می توانید از نرخ نظرسنجی تا ۴۰۰۰ هرتز استفاده کنید.

با در نظر گرفتن همه چیز، این یک ماوس گیمینگ بسیار سبک وزن است که برای انجام حرکات سریع و دقیق در بازی های رقابتی و سریع که هر میلی ثانیه اهمیت دارد، بسیار مناسب می باشد. البته در مقایسه با رقبا چند مورد می تواند نقطه ضعف آن باشد. برای شروع، از سوئیچ‌های نوری برای کمک به رسیدن به نتایج تأخیر کلیک کم استفاده می‌کند، که به خوبی دیگر مدل ها نیست.

طراحی غیر معمول صفحه پایه ماوس همچنین اجازه می دهد تا گرد و غبار و کثیفی وارد فضای داخلی شود. اگر یک مدل راست‌دست را ترجیح می‌دهید، یک جایگزین عالی است.

۳. ماوس گیمینگ فن‌تک آریا XD7

پیشنهاد ما در محدوده قیمت متوسط قیمتی ماوس گیمینگ فن‌تک آریا XD7 می باشد. اکثر اندازه های دست و انواع دسته های ترجیحی را می توان به راحتی با طراحی متقارن را در آن ایجاد کرد. این ملد دارای سنسور PAW 3395، سنسور پرچمدار PixArt است که کاملاً شبیه سنسور Razer می باشد و عملکرد بهتری را در اطراف ارائه می دهد.

در سبک ترین طراحی خود، با یک صفحه پشتی مدولار نشان داده شده است که برش های کوچکی برای کاهش وزن دارد. با این حال، اگر ترجیح می‌دهید بدنه پلاستیکی جامد با ظاهری تا حدودی سنگین‌تر داشته باشید، یک جایگزین صفحه پشتی جامد در دسترس است. عمر باتری ماوس بین شارژ حدود ۳۰ ساعت محدود می باشد که می تواند مشکل ساز شود. اگر یک برنامه شارژ منظم ایجاد کنید، این موضوع هیچ مشکلی ایجاد نمی کند، اما اگر مصرف شما نامنظم تر باشد، ممکن است ناخوشایند باشد.

۴. ماوس گیمینگ ریز V3 باسیلیک

قطعا بهترین ماوس گیمینگ که با قیمت متوسط پایین‌ماوس گیمینگ ریز V3 باسیلیک است. از بسیاری جهات، این ماوس با لاجیتک G502 LIGHTSPEED می تواند رقابت نزدیکی داشته باشد. این واقعیت که این مدل منحصراً سیمی است و وجه طراحی‌های ارگونومیک تقریباً یکسان، تعداد قابل توجهی از تنظیمات قابل تنظیم و تأخیر کلیک و عملکرد حسگر عالی دارند. همراه با داشتن ورودی‌های شیب چپ و راست، چرخ اسکرول را می‌توان بین حالت بریدگی معمولی کندتر و حالت اسکرول آزاد سریع‌تر تغییر داد.

وزن آن بسیار کمتر از مدل های دیگر است زیرا نیازی به باتری قابل شارژ ندارد. یکی از مزایای قابل توجه وزن کاهش یافته آن است که حرکت سریع و دقیق تر را تسهیل می کند. اگر به دنبال یک ماوس گیمینگ هستید که هم عملکرد بالا و هم سازگاری داشته باشد اما به اتصال بی سیم نیاز ندارد، این یک گزینه عالی است.

۵. ماوس گیمینگ لاجیتک لایت اسپید G305 

ماوس گیمینگ لاجیتک لایت اسپید G305 ممکن است بسته به مناطق متعددی نام های مختلفی داشته باشد اما به صورت کامل تمامی مدل ها یکسان هستند. بدنه متقارن و تخم مرغی شکل این نسخه کاربری بسیار راحتی دارد و تقریباً برای تمام اندازه های دست مناسب است.

تقریباً این مدل نیز به اندازه مدل گران‌تر لاجیتک G502 طراحی جالبی دارد و هیچ مشکلی در بدنه یا انعطاف‌پذیری آن دیده نمی شود. همه اینها در حالی است که دستگاه قیمت بسیار مناسب تری ارائه می گردد. در هر حالت می‌توان آن را به‌صورت بی‌سیم به گیرنده USB لاجیتک متصل کرد و با یک باتری AA عمر باتری شگفت‌انگیز ۲۵۰ ساعت دریافت کرد.

ناگفته نماند که این ماوس به طور مداوم با حسگر خود عملکرد خوبی دارد و تاخیر کلیک پایینی دارد. وزن آن یک نقطه ضعف بزرگ است زیرا انجام حرکات سریع و سریع ماوس را برای بازی هایی با سرعت سریع تر دشوار می کند. این مدل بسیار سبک‌تر است و عملکرد عالی در بازی‌های خالص ارائه می‌کند، بنابراین حتی اگر از تطبیق‌پذیری بی‌سیم چشم‌پوشی می‌کنید، همچنان انتخاب بسیار بهتری برای بازی‌های رقابتی یا سریع است. نورپردازی RGB جامع تر یکی دیگر از ویژگی های آن است.

۶. ماوس گیمینگ لاجیتک لایت اسپید G502 

ماوس گیمینگ لاجیتک لایت اسپید G502 تنها ماوس بازی است که اگر نمی‌خواهید کار عملی و قابلیت‌های بهره‌وری را کنار بگذارید، به آن نیاز خواهید داشت. این ماوس دارای دوازده دکمه قابل تنظیم و طراحی ارگونومیک و راست دست با جای انگشت شست است. عملکرد استثنایی حسگر و تاخیر کلیک را ارائه می دهد. همچنین، دارای یک حالت پیمایش بریدگی معمولی، یک حالت اسکرول آزاد به میزان قابل توجهی سریعتر، و یک چرخ اسکرول چند منظوره با ورودی های شیب برای هر دو سمت چپ و راست است.

به دلیل تمام این عملکردها، این ماوس بسیار سنگین تر از نسخه های معمولی است که برای بازی های سریع مانند تیراندازی اول شخص ساخته شده اند. اما اگر نمونه سنگین‌تری را دوست دارید و بازی‌های متنوعی را در سبک‌های مختلف انجام می‌دهید، این یک گزینه عالی است. حتی می توانید توزیع وزن این ماوس را با اضافه کردن مجموعه ای از وزنه های جایگزین تنظیم کنید.

افزوده‌های های این مدل بسیار سبک‌تر هستند و طراحی ملایم‌تری دارند. علاوه بر این، آنها دارای موقعیت دکمه‌ها هستند که دکمه‌های کلیک چپ و راست ساکت‌تر و قوی‌تر می باشد.

سخن نهایی

چه به دنبال بهترین ماوس بازی بی سیم یا سیمی باشید، اینها گزینه هایی هستند که ما معتقدیم در حال حاضر برای اکثر گیمرها می تواند مفید واقع شود. جمع بندی و ترتیب بندی ما براساس قیمت‌گذاری بود، اما در بعضی از موارد مدل ارزان نسبت به نسخه گران موفق تر دیده شده است.

اگر می‌خواهید یکی از آنها را برای خود انتخاب کنید، قطعا نیازهای خودتان در نظر بگیرید چرا موارد بسیار مهمی برای شما لازم است. مراقب باشید که بیش از حد درگیر مسائل خاص نباشید. حتی اگر هیچ ماوسی برای هر برنامه ای ایده آل نیست، اکثر مدل ها به اندازه کافی عالی هستند که اکثر کاربران را راضی کنند، و پیش آمدها اغلب غیرقابل تشخیص هستند مگر اینکه واقعاً آنها را جستجو کنید.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __
منبع rtings

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.