بهترین بازی سری کالاف دیوتی کدومه؟

بهترین بازی سری کالاف دیوتی کدومه؟

تو سری بازی‌های کالاف دیوتی، استودیو تری‌آرک (Treyarch) با ساختن دو مجموعه بازی یعنی «مودرن وارفر» و «بلک آپس» حسابی ترکونده. بلک آپس که از بازی ورلد ات وار شروع شد، تا حالا با ۶ نسخه (با احتساب بلک آپس ۲۰۲۴) کلی طرفدار پیدا کرده و داستان، گیم‌پلی و کیفیت تصویر رو تو کل سری بازی‌های کالاف دیوتی چندتا پله ارتقا داده. حالا میخوایم ببینیم کدوم بازی از مجموعه بلک آپس تو هرکدوم از این سه تا زمینه بهتر بوده؟

♦ رتبه ۶: بلک آپس ۳ – Black Ops 3

بهترین بازی سری کالاف دیوتی کدومه؟

بلک آپس ۳ یکی دیگه از تلاش‌های نه چندان موفق کالاف دیوتی برای رفتن به دنیای آینده بود که خیلی رو بخش زامبی‌ها متکی شد. بخش زامبی‌های بلک آپس ۳ نقشه‌های خفن و یه داستان جالب با شخصیت‌های دوست داشتنی داره. اما از اونور، یه ذره هم از بخش داستانی بازی ربطی به خط اصلی بلک آپس نداره و بخش چندنفره هم با اضافه کردن سیستم Specialists نتونست اونقدرا جذاب باشه.

♦ رتبه ۵: بلک آپس ۴ – Black Ops 4

بهترین بازی سری کالاف دیوتی کدومه؟

آخرین سواری هیجان‌انگیز برای طرفدارای زامبی! بلک آپس ۴ داستان زامبی‌هایی که از ناخت در اونتوترن شروع شده بود رو تموم کرد. این اولین کالاف دیوتی بود که یه بخش بتل رویال به اسم بلک‌اوت داشت. اما یه نکته عجیب اینکه اکتیویژن تصمیم گرفت بخش داستانی رو از بلک آپس ۴ حذف کنه که باعث شد داستان بازی ضعیف بشه. بخش چندنفره هم در واقع یه بازسازی‌شده‌ی بلک آپس ۳ با گرافیک بهتر بود.

رتبه ۴: ورلد ات وار – World At War

بهترین بازی سری کالاف دیوتی کدومه؟

با در نظر گرفتن داستان و تاثیرش روی بلک آپس ۱، دلیل زیادی برای قرار دادن ورلد ات وار تو این لیست وجود داره. این همون بازیه که داستان ویکتور رزنوف شروع میشه و بعدا ایدئولوژی‌ش رو به الکس میسون منتقل می‌کنه. بخش چندنفره یه نسخه‌ی قدیمی‌تر از کالاف دیوتی ۴ موفق هستش که یه تجربه متعادل با نقشه‌ها و حالت‌های بازی مختلف رو ارائه میده.

اما یادتون نره، این اولین بازی‌ای بود که بخش زامبی رو به کالاف دیوتی معرفی کرد و بهمون بعضی از بهترین نقشه‌ها مثل شی نو نوما و ناخت در اونتوترن رو داد که هنوزم دارن تو نسخه‌های جدید کالاف دیوتی ریمستر میشن.

♦ رتبه۳: کالاف دیوتی کولد وار – Black Ops Cold War

بهترین بازی سری کالاف دیوتی کدومه؟

Black Ops Cold War دنباله مستقیم بازی Black Ops 1 که تو سال ۲۰۱۰ منتشر شد به حساب میاد. این بازی یه داستان عالی، بخش چندنفره جذاب و چندتا از بهترین نقشه‌های زامبی مثل Die Maschine رو داره که دوباره این بخش از بازی رو زنده کرد. تو این بازی دوباره شاهد شخصیت‌های اصلی Black Ops مثل میسون، وودز و هادسون قبل از اتفاقات تلخ Black Ops 2 هستیم.

♦ رتبه ۲: بلک آپس – Black Ops

بهترین بازی سری کالاف دیوتی کدومه؟

بعد از موفقیت فوق‌العاده کالاف دیوتی: ورلد ات وار ۲، حالا نوبت Treyarch بود که همه رو تحت تاثیر قرار بده. درست وقتی که همه منتظر یه بازی با حال و هوای جنگ جهانی دوم بودیم، بلکس آپس اومد و تبدیل به یکی از بهترین بازی‌های کل سری کالاف دیوتی شد.

این بازی عملا برای ارتقا دادن همه چیز نسبت به ورلد ات وار ساخته شده بود و بخش‌های زامبی و چندنفره رو به یکی از بهترین‌ها تو کل سری تبدیل کرد. راجع به داستان بازی هم، میشه گفت داستان فوق‌العاده باحال و جدید رمزگشایی الکس میسون فراموش‌نشدنیه.

♦ رتبه ۱: بلک آپس ۲ – Black Ops 2

بهترین بازی سری کالاف دیوتی کدومه؟

فکرشو بکن، ورلد ات وار و بلک آپس ۱ کلی ترکوندن، اما خب آدم شک میکرد که بازی سوم بتونه به گرد پاشون برسه. ولی با بلک آپس ۲ همه چی عوض شد، زمین تا آسمون فرق کرد.

کالاف دیوتی بلک آپس ۲ تو بخش زامبی یه وضع وحشتناکی راه انداخت، تو بخش چندنفره نقشه‌های خلاقانه و سیستم بارگیری اسلحه جدید آورد و تو بخش داستانی هم یه شخصیت شرور به اسم منندز درست کرد که ترس رو تو جون آدم مینداخت. بازی یه داستان جدید رو با پسر الکس میسون دنبال کرد، ولی تو ماموریتای فلش‌بک وودز و هادسون هم بودن که ترکیبی عالی رو میساختن.

حرف آخر

با این روندی که بازی‌های بلک آپس دارن پیش میرن و حالا قراره بلک آپس ۶ هم بیاد، میشه مطمئن بود که این سری هسته اصلی کل کالاف دیوتی شده. هیچ کدوم از سری‌های دیگه Call of Duty بیشتر از یه دهه بدون اینکه ریبوت بشن دووم نیاوردن. همینم نشون میده استودیو تری‌آرک چقدر تو ساخت این بازی‌ها قلق داره!

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __
منبع thenerdstash

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.