برنامه توسعه اپ استور در دستور کار اپل: دانلود نرم افزار های اپل در دیگر فروشگاه ها

برنامه توسعه اپ استور در دستور کار اپل: دانلود نرم افزار های اپل در دیگر فروشگاه ها

با توجه به قوانینی که اتحادیه اروپا وضع کرده، اپل مجبور به پیروی از این قوانین است تا بتواند در بازار اروپا فعالیت کند. یکی از قوانین وضع شده توسط اتحادیه اروپا، استفاده از درگاه USB-C بجای درگاه لایتنینگ در گوشی های آیفون است که در سری آیفون ۱۴ شاهد پیاده سازی این قانون بودیم. حالا اپل با یک رویکرد متفاوت، قصد دارد بخش نرم افزار های خود را منطبق با قوانین اتحادیه اروپا تغییر دهد.

طبق ادعای مارک گورمن روزنامه نگار مجله بلومبرگ، اپل قصد توسعه اپ استور به صورت گسترده دارد. گورمن ادعا کرده، اپل قصد دارد دانلود نرم افزار های مربوط به این شرکت را در اختیار دیگر پلتفرم ها قرار دهد تا بتواند مجوز فعالیت در اتحادیه اروپا را به دست بیاورد.

اگر این روند ادامه داشته باشد، شاهد در دسترس بودن نرم افزار های اپل در سایت های مختلف به صورت قانونی خواهیم بود و هیچ الزامی برای دانلود آنها در اپ استور وجود نخواهد داشت. البته این برنامه برای کشور های اروپایی خواهد بود و احتمال اینکه در ایران این روند مورد استفاده قرار بگیرد، مشخص نیست.

برنامه توسعه اپ استور در دستور کار اپل

برنامه توسعه اپ استور در دستور کار اپل

طبق گفته ها، اپل سعی دارد سیستم درآمدزایی خود از اپ استور را همچنان حفظ کند و با پیاده سازی این روش، بعید به نظر می‌رسد که اپل بتواند از توسعه دهندگان هزینه دریافت کند. یکی از اصول بازار های دیجیتال و قانون خدمات دیجیتال، رقابت برابری و منصفانه میان شرکت ها است که اتحادیه با این روند سعی بر این دارد که رقابت توسعه دهندگان نرم افزاری را در این قاره، پر رنگ تر کند.

بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، اگر اپل از این قانون پیروی نکند، توسط رگولاتور ها ۱۰ درصد جریمه خواهد بود که روی گردش مالی جهانی اپل تاثیر خواهد گذاشت. علاوه بر آن، شاهد جریمه ۲۰ درصدی روی تمامی درآمد اپل خواهیم بود که هزینه بسیار بزرگی برای این شرکت به ارمغان خواهد آورد. بخاطر همین اعداد ذکر شده، به احتمال فراوان شرکت اپل تا اول ژانویه ۲۰۲۴ این روند را پیاده سازی خواهد کرد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

منبع gsmarena

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.