برتری دوربین شیائومی ۱۲S اولترا در دگزومارک: شکست سنگین آیفون ۱۳ پرومکس

آیفون 13 پرومکس با ایرادات زیاد مقابل 12S اولترا شیائومی شکست خورد!؟

امسال در ماه جولای شاهد رونمایی جدیدترین پرچمدار شیائومی با عنوان شیائومی ۱۲S اولترا بودیم که به صورت انحصاری برای بازار چین عرضه شد. این دستگاه بخاطر عملکرد بی‌نظیر در بخش دوربین توانسته مورد تحسین منتقدان زیادی قرار بگیرد. بلاخره بعد از گذشت چند ماه از عرضه این محصول، شاهد قرارگیری آن در تست های سایت دگزومارک بودیم که نتایج بسیار فوق العاده ای نیز به دست آمده است.

این گوشی در تست های صورت گرفته، توانست رتبه پنجم را میان تمامی گوشی های هوشمند به دست بیاورد که یک گام بسیار بزرگ برای شیائومی محسوب می‌شود. تابحال هیچکدام از گوشی های شیائومی جزو ۱۰ گوشی برتر سایت دگزومارک قرار نگرفته بود که عملکرد خیره کننده شیائومی ۱۲S اولترا توانست این کار را به راحتی انجام دهد.

جالب ترین و خاص ترین اتفاق این تست، سبقت شیائومی ۱۲S اولترا از دو گوشی آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرومکس بود. ۱۲S اولترا امتیاز ۱۳۸ را در تست کلی به دست آورده است که نسبت به دو گوشی اپل که امتیاز ۱۳۷ به دست آورده بودند، عملکرد خوبی به نمایش گذاشت.

از ویژگی هایی که باعث برتری دوربین گوشی شیائومی ۱۲S اولترا نسبت به دو گوشی پریمیوم اپل شد، بخاطر کیفیت تصویر کلی بسیار بالا و همچنین استفاده از تطبیق پذیری فوق العاده سریع بود. یکی دیگر از ویژگی هایی که مورد پسند کارشناسان و منتقدان حوز تکنولوژی قرار گرفت، فیلمبرداری در حالت کم نور و تاریک است که گوشی پرچمدار شیائومی به بهترین شکل ممکن توانایی انجام این کار را دارد.

برتری دوربین شیائومی ۱۲S اولترا در دگزومارک

سنسور های اولتراواید و واید این گوشی نیز عملکرد بسیار خوبی نسبت به مشخصات پایه ارائه کردند که این کار باعث بازخورد های مختلفی شد. اطلاعاتی که در زمان عرضه گوشی درمورد سنسور های اولتراواید و واید ثبت شده بود، در تست های واقعی از عملکرد بهتری برخوردار بودند که از جمله ویژگی های مثبت این گوشی در مقایسه با گوشی های آیفون است.

زوم قابل توجه و همچنین فیلمبرداری با محدوده داینامیکی گسترده و ارائه رندر های طبیعی از جمله ویژگی هایی است که شیائومی ۱۲S اولترا در بخش دوربین ارائه می‌دهد. شیائومی این بار با استفاده از سنسور نسبتا بزرگ، توانسته عملکرد ایده‌آل از خود به ثبت برساند و نسبت به دیگر مدل هایی که تمرکز زیادی روی دوربین دارند، بازدهی خوبی ارائه کرد.

با توجه به اینکه دوربین این گوشی در بخش های مختلف عملکرد مناسبی به نمایش گذاشته، اما در برخی از نکات نیز عملکرد ضعیف و قابل قبولی نداشته است. به طور مثال، عکاسی های متوالی یکی از مهم ترین معایب دوربین شیائومی ۱۲S اولترا به شمار می‌رود در تست های سایت دگزومارک به طور واضح قابل مشاهده است.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی__

منبع gizmochina

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.