بحران سام آلتمن در مدیر عاملی OpenAI روندی خوبی را داشته است

بحران سام آلتمن در مدیر عاملی OpenAI روندی خوبی را داشته است

به تازگی طی یک خبری ناگهانی شرکت OpenAI اعلام کرد که مدیرعامل اصلی خود یعنی سام آلتمن را پس از یک بحران داخلی یک هفته‌ای ناشی اخراج کرده است، ولی روند این موضوع خوب پیش رفته است و او به این شرکت باز می گردد. تصمیم اولیه نگرانی‌هایی را در مورد استفا دسته‌جمعی از شرکت ایجاد کرد و صدها کارمند تهدید کردند که در همبستگی با این موضوع  این شرکت را ترک خواهند کرد.

OpenAI

اطلاعات مورد توجه در مورد اقدامات OpenAI

این تصمیم شامل ایجاد یک هیئت مدیره جدید به ریاست مدیر عامل سابق Salesforce برت تیلور شکل گرفت. این پانل شامل افراد برجسته ای مانند لری سامرز وزیر خزانه داری سابق ایالات متحده و آدام داآنجلو، مدیر اجرایی Quora است. آلتمن، بنیانگذار و مدیر عامل سابق، امیدواری خود را برای بازگشت OpenAI ابراز کرد و بر اهمیت ایجاد یک مشارکت قوی با مایکروسافت، بازیگر کلیدی سرمایه گذاری در این شرکت تاکید کرد.

مشکلات اصلی زمانی آغاز شد که آلتمن از سمت مدیرعاملی برکنار شد و منجر به آشفتگی داخلی و فشار سرمایه گذاران برای ثبات شد. مایکروسافت که یک سرمایه گذار بزرگ در این حوزه بود، ابتدا از آلتمن خواست تا رهبری یک گروه تحقیقاتی جدید هوش مصنوعی را بر عهده بگیرد. با این حال، آلتمن با حمایت ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت، به عنوان مدیر عامل قبلی تحت ساختار رهبری جدید بازخواهد گشت.

نادلا از تغییر در رهبری استقبال کرد و گفت که این تغییر در دستیابی به حکومتداری با ثبات تر، آگاهانه و موثرتر مهم است. مایکروسافت در حال بررسی ایجاد تغییراتی در ساختار مدیریت OpenAI از جمله افزایش اندازه هیئت مدیره و افزایش سطح تخصص مورد نیاز برای اعضا است. با توجه به اینکه مایکروسافت ۱۳ میلیارد دلار در این شرکت سرمایه گذاری کرده است، این در راستای هدف مایکروسافت برای افزایش امنیت است.

OpenAI

با این حال هیئت مدیره و مدیر عامل موقت ​​در حال مذاکره در مورد بازگرداندن احتمالی آلتمن هستند. نادلا از عدم اطلاع هیئت مدیره این شرکت قبل از استعفای آلتمن ابراز ناراحتی کرد و بر اهمیت ارتباطات و همکاری تاکید کرد.

علیرغم بازگشت آلتمن، نادلا به ایجاد تغییرات قابل توجه در مدیریت OpenAI ادامه می دهد. مایکروسافت قصد دارد یکی از مدیران خود را در هیئت مدیره این شرکت قرار دهد، اما از نگرانی های تنظیم کننده های ایالات متحده اجتناب می کند.

در حالی که بحث ادامه دارد، مایکروسافت هنوز در مورد این موضوع صحبت می کند. بازگشت آلتمن و هیئت مدیره فعلی می تواند مسیر آینده را شکل دهد، شرکتی که بیشتر به خاطر محصول پرچمدار خود ChatGPT شناخته شده است. محبوبیت چت مبتنی بر مدل زبان پیشرفته در سراسر جهان افزایش یافته است و در عرض یک سال پس از انتشار در نوامبر ۲۰۲۲، از ۱۰۰ میلیون کاربر ماهانه فراتر رفته است.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.