بتای دوم اندروید ۱۵ توسط گوگل منتشر شد؛ ویبره هوشمند با توجه به موقعیت مکانی شما!

بتای دوم اندروید ۱۵ توسط گوگل منتشر شد؛ ویبره هوشمند با توجه به موقعیت مکانی شما!

گوگل، بتای دوم اندروید ۱۵ رو منتشر کرد که یه سری ویژگی جدید داره که قبلا لو رفته بودن. اما تو این آپدیت، یه قابلیت غیرمنتظره هم به اسم “ویبره هوشمند” برای بعضی از گوشی‌های پیکسل اضافه شده.

تو تنظیمات، بخش صدا و لرزش و بعد گزینه ویبره و بازخورد لمسی، یه گزینه جدید به اسم ویبره هوشمند می بینی. این قابلیت فعلا رو بعضی از پیکسل ۷ پرو و ۸ پرو دیده شده و بنظر نمیاد محدود به یه مدل خاص باشه.

با فعال کردن ویبره هوشمند، قدرت لرزش گوشی شما بر اساس محیط تنظیم میشه. گوشی از میکروفون و سایر سنسورها برای تشخیص میزان صدا و شرایط محیط استفاده می‌کنه. برای حفظ حریم خصوصی، هیچ اطلاعاتی ضبط نمیشه.

بتای دوم اندروید 15 توسط گوگل منتشر شد؛ ویبره هوشمند با توجه به موقعیت مکانی شما!

تو تنظیمات یه انیمیشن آموزشی هم وجود داره که نحوه کار ویبره هوشمند رو نشون میده. این انیمیشن نشون میده که وقتی روی مبل هستین، ویبره گوشی قوی‌تره تا لرزش بیشتری حس کنین، در حالی که روی میز، شدت ویبره کمتر میشه تا باعث لرزیدن وسایل دیگه نشه.

مشخص نیست از چه سنسورهایی به جز میکروفون استفاده میشه، ولی به خاطر مزایای زیادی که داره، امیدواریم این قابلیت خوب کار کنه. گوگل تو تبلیغاتش برای بتا ۲ اندروید ۱۵ اصلا به ویبره هوشمند اشاره نکرده بود، پس شاید قرار نبوده تو این نسخه بیاد. حتی من تو یه بتای قبلی کدهای مربوط به این قابلیت رو دیده بودم ولی فکر می‌کردم تا زمان معرفی سری پیکسل ۹ بیرون نیاد.

اگه روی پیکسلتون بتا ۲ اندروید ۱۵ رو نصب کردین، به ما بگین که ویبره هوشمند چطور کار می‌کنه و نظرتون چیه؟

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

 

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.