با اندروید ۱۵ حتی گوشی خاموش رو هم پیدا کن

با اندروید ۱۵ حتی گوشی خاموش رو هم پیدا کن

گم کردن یا جا گذاشتن گوشی هوشمند اندرویدی می تواند تجربه ای آزاردهنده باشد، به خصوص زمانی که دستگاه خاموش باشد. سیستم “Find My Device” گوگل، اگرچه مفید است، محدودیت هایی دارد، به خصوص زمانی که دستگاه متصل نباشد. با اندروید ۱۵، گوگل با معرفی یک API جدید به نام “Powered Off Finding” قصد دارد این مشکل را برطرف کند.

گزارش اخیر وبسایت Android Police نحوه کمک این API به مکان‌یابی دستگاه‌ها حتی در حالت خاموش را توضیح می‌دهد. اساساً این سیستم با ذخیره سیگنال‌های از پیش محاسبه شده بلوتوث در حافظه کنترلر بلوتوث کار می‌کند.

با این حال، یک نکته کلیدی وجود دارد: سخت افزار خاصی برای تأمین انرژی کنترلر بلوتوث دستگاه مورد نیاز است تا حتی در صورت خاموش بودن کامل گوشی، به عملکرد آن اجازه دهد. در نتیجه، برای عملکرد این ویژگی، ممکن است مقدار کمی باتری ذخیره نیز ضروری باشد.

با اندروید 15 حتی گوشی خاموش رو هم پیدا کن

اگرچه شایعات اولیه حاکی از معرفی این ویژگی با Pixel 9 بود، گزارش Android Police اکنون نشان می‌دهد که Pixel 8 نیز می‌تواند پس از به‌روزرسانی به Android 15 از آن بهره‌مند شود.

علاوه بر الزامات سخت افزاری، تلاش‌های قابل توجهی در زمینه مهندسی نرم افزار برای پشتیبانی از Bluetooth Finder HAL (لایه انتزاع سخت افزار) مورد نیاز است. کاربران همچنین باید اطمینان حاصل کنند که به اندروید ۱۵ به‌روزرسانی کرده‌اند و آخرین نسخه از سیستم Find My Device گوگل را در اختیار دارند.

متأسفانه، به نظر می‌رسد که دستگاه‌های قدیمی‌تر مانند Pixel Fold، سری Pixel 7 و سری Pixel 6 کمتر از این قابلیت بهره‌مند شوند. مشخص نیست که آیا این دستگاه‌ها فاقد سخت‌افزار لازم هستند یا محدودیت‌ها صرفاً مبتنی بر نرم‌افزار هستند.

با این حال، این احتمال وجود دارد که این ویژگی در آینده به دستگاه‌های قدیمی‌تر منتخب، به ویژه مدل‌های رده بالای اخیر مانند Pixel Fold، گسترش یابد

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.