ایلان ماسک مدیرعامل توییتر گفت که آماده خرید بانک سیلیکون ولی است

ایلان ماسک مدیرعامل توییتر گفت که آماده خرید بانک سیلیکون ولی است
FDIC یا شرکت بیمه سپرده فدرال برای نگهداری و تحت نظارت دادن سپرده های خود، بانک ملی بیمه سپرده سانتا کلارا را ایجاد کرده است تا تمامی سپرده ها تحت بیمه SVB نگه داشته شوند، که به تسویه چک ها ادامه داده شود. در این میان کلیه دفاتر موجود SVB از تاریخ ۲۲ اسفند ماه بازگشایی می شوند و سپرده گذاران بیمه شده می توانند تا صبح دوشنبه به سپرده های خود دسترسی کامل داشته باشند.
با این حال، برای بیشتر کاربران این شرکت یک سوال وجود دارد که چگونه حساب‌های بزرگتر یا خطوط اعتباری تجاری تحت تأثیر این تعطیلی قرار خواهند گرفت، زیرا بیمه استاندارد FDIC حداکثر ۲۵۰۰۰۰ دلار را برای هر سپرده‌گذار پوشش می‌دهد.

 

ایلان ماسک

در میان این همه اخبار و اطلاعات، مین لیانگ تان، مدیرعامل Razer با دادن یک پیشنهاد بزرگ برای توییتر عنوان کرد که SVB را خریداری کرده و آن را به یک بانک دیجیتال تبدیل کند. این پیشنهاد مورد توجه ایلان ماسک بود، و او به این ایده پاسخ مثبت داد.

 

بازخورد این پیشنهاد نشان دهنده حرکت پلتفرم توییتر به فضای فین تک است چرا که این شرکت مطابق با گذشته به دنبال راه هایی برای گسترش تجارت خود است. با وجود احتمال خریداری SVB توسط توییتر، این شرکت می تواند ساختار بزرگ کاربری و برند سازی قوی خود استفاده کند تا خود را به عنوان یک بخش دار بزرگ در صنعت بانکداری دیجیتال معرفی کند. البته در این باره هیچ نوع خبر رسمی از تاییده کامل این قرارداد در دسترس نیست، برای یافتن می توانیم منتظر جواب رئیس شرکت توییتر یعنی ایلان ماسک در روز های آتی بمانیم.

 

ایلان ماسک

SVB در حوزه تامین مالی استارت آپ ها بخش بزرگی را در دست دارد و با ۲۰۹ میلیارد دلار دارایی و تقریبا ۱۷۵.۴ میلیارد دلار سپرده، به شانزدهمین بانک بزرگ ایالات متحده از نظر دارایی تبدیل شده است. مشکلاتی که باعث شد این شرکت طی یک دوره میزان بزرگی از دارایی خود را از دست بدهد این بود که به دلیل افزایش نرخ بهره فدرال رزرو سقوط کرده بود، و این شرکت بخش مهمی از دارایی سهام خود را تقد کرد.
فروپاشی سریع آن بازارها را متزلزل کرد و FDIC دارایی های خود را نقد خواهد کرد، در حالی که سپرده گذاران بیمه شده پیش پرداخت سود سهام و احتمالاً پرداخت سود سهام اضافی را دریافت خواهند کرد زیرا تنظیم کننده به تدریج دارایی های SVB را می فروشد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.