دستور جدید کاخ سفید برای ایجاد مقر فضایی ناسا در ماه: زندگی در فضا!

دستور جدید کاخ سفید برای ایجاد مقر فضایی ناسا در ماه: زندگی در فضا!

به تازگی طی بیانیه جدید سیاسی کاخ سفید در روز سه‌شنبه، یک دستورالعمل کامل برای ایجاد مقر فضایی ناسا در ماه تا سال ۲۰۲۶ ایجاد شد. سفرهای جدید به کره ماه در آینده به لطف زمان هماهنگ شده قمری (LTC) کاملا امکان پذیر می شود. همزمان با آغاز پروژه های فضایی توسط ایالات متحده، کشورهایی چون چین، ژاپن، هند و روسیه نیز وارد این بازی شده‌اند.

بر اساس این موضوع، NASA باید با وزارت بازرگانی و دفاع ایالت ها همکاری کامل داشته باشد تا طرحی را تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۶ برای اجرای پروژه تدوین کند. عنصر اصلی این همکاری بین المللی، برای شرکای توافقنامه تحت عنوان آرتمیس بسیار مهم است. آنها در سال ۲۰۲۰ تمامی فعالیت های خود را آغاز کرده‌اند و به عنوان مجموعه ای با اکتشافات فضایی و عملیات مشترک بین کشورها عمل می کنند. البته روسیه و چین در این دسته قرار نمی گیرند.

چزئیات پروژه ایجاد مقر فضایی ناسا در ماه

استیو ولبی، معاون مدیر امنیت ملی در یک بیانیه مطبوعاتی اظهار کرد که استانداردهای زمانی را برای ایمنی و دقت ایجاد کنیم، زیرا ناسا، شرکت‌های خصوصی و آژانس‌های فضایی در سراسر جهان مأموریت‌هایی را به ماه، مریخ و مریخ اجرا می‌کنند. قابلیت‌های آگاهی موقعیتی فضایی، ناوبری و ارتباطات موفقیت‌آمیز همگی به اپراتورهایی که تعریف مشترکی از زمان دارند وابسته است.

استفاده از یک استاندارد یکسان به ایالات متحده و سایر کشورها این امکان را می‌دهد که فناوری و مأموریت‌هایی را که به زمان‌بندی دقیق نیاز دارند، تمامی موارد مربوط به آماده‌سازی پیش نیازها برای ایجاد مقر فضایی ناسا در ماه، اکتشاف و ایجاد امکانات برای اسکان دائمی را هماهنگ کنند.

در ادامه اظهارات مطبوعات کوین کوگینز، رئیس ارتباطات و ناوبری فضایی صبحت های خود را با اشاره به تفاوت ساعت بین کره زمین و ماه شروع کرد و در ادامه ساعت های اتمی رصدخانه نیروی دریایی ایالات متحده در واشنگتن جزو اصلی ترین مکان برای این پروژه تعیین شد.

همه مناطق زمانی زمین با استفاده از تایم هماهنگ جهانی (UTC) اندازه گیری می شوند که کاخ سفید می خواهد پروژه ایجاد مقر فضایی ناسا در ماه با آن هماهنگ باشد. طبق سند های موجود، تحقیقات علمی و ناوبری دقیق توسط منطقه جدید تطبیق داده شده‌اند. همچنین این عملیات نیازمند محیط‌های فضایی فراتر از سیستم زمین و ماه می باشد و در صورت قطع ارتباط، قابل پشتیبانی است.

با در نظر گرفتن اولین زمانی که پروازهای آپولو در دهه ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ انجام شد، ناسا امیدوار است با برنامه آرتمیس به سفرهای خدمه به ماه بازگردد. این آژانس فضایی در ژانویه اعلام کرد که تاریخ پرتاب مدل دوم که دارای فضاپیمای حامل چهار انسان خواهد بود و تا تاریخ سپتامبر ۲۰۲۵ به تعویق افتاده است. همچنین، نسخه سوم نیز که هدف آن بازگرداندن انسان به سطح ماه می باشد، در سال ۲۰۲۶ انجام می گیرد.

بر اساس نظریه نسبیت انیشتین، زمان در رابطه با گرانش و سرعت متفاوت است. زمان به دلیل گرانش کمتر و تفاوت حرکت بین آن و زمین، کمی سریعتر در ماه حرکت می کند. بنابراین، به نظر می رسد که یک ساعت مبتنی بر زمین در سطح ماه به طور متوسط ۵۸.۷ میکرو ثانیه در هر روز زمین افزایش می یابد.

همان طور که اعلام کردیم روسیه و چین در این پروژه حضور ندارند، هر دو کشور پیشرو جهان در بخش سفرهای فضایی عملکرد خوبی داشتند، اما تا سال ۲۰۳۰ هیچ پروژه بزرگی برای ارسال فضاپیما وجود ندارد. امارات متحده عربی، ژاپن، کره جنوبی و شرکت های خصوصی همه تلاش های خود را در سال های اخیر نشان داده اند، اما هنوز نمی توانیم تمامی اطلاعات را تایید کرد..

جدای از تسهیل تحقیقات علمی بیشتر، پیشرفت فناوری و استخراج منابع، ممکن است نقش مهمی را به عنوان یک مقصد گذرا به مریخ ایفا کند. طی این پروژه می توان آزمایش های گوناگونی را انجام داد و احتمال دارد منابع و سوخت مورد نیاز برای هر سفر انسان به سیاره سرخ را به دست آورد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.