ایتالیا ChatGPT را به دلیل نگرانی های حفظ حریم خصوصی ممنوع کرد

ایتالیا ChatGPT را به دلیل نگرانی های حفظ حریم خصوصی ممنوع کرد

به تازگی در کشور ایتالیا ممنوعیت های بسیار مهمی در مورد ChatGPT ایجاد شد که به گفته مسئولین این کشور دلیل آن حفظ حریم خصوصی داده ها و مقررات فناوری هوش مصنوعی بوده است. این فناوری، یک چت ربات مبتنی بر هوش مصنوعی که توسط OpenAI توسعه یافته است، از زمان راه اندازی آن در نوامبر ۲۰۲۲ به طور گسترده‌ای در سراسر جهان محبوب شده است. کاربران از قابلیت های این چت بات برای اهداف مختلفی از جمله نوشتن مقاله، تولید ایده های محتوای ویدیویی و دریافت اطلاعات استفاده می کنند. با این حال، این ممنوعیت در ایتالیا اولین مانع یک کشور علیه استفاده از چت ربات های هوش مصنوعی مشمول می شود.

ایتالیا ChatGPT

توضیحاتی در مورد ممنوعیت ChatGPT در ایتالیا

آژانس حفاظت از داده های دولت ایتالیا OpenAI را به جمع آوری غیرقانونی اطلاعات شخصی از کاربران و قرار دادن جزئیات مهم بدون در نظر گرتن محدودیت سنی متهم کرد. سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI نیز نسبت به این موضوع بیان کرد که این ممنوعیت به دنبال نقض اطلاعات در  تاریخ ۲۰ مارس صورت گرفته است. مطابق با این مانع این شرکت کاملا مسئول است تا اطلاعات اضافی و راه حل های احتمالی را قبل از تصمیم گیری نهایی دولت ایتالیا در مورد آینده ChatGPT در این کشور ارائه دهد.

وجود ممنوعیت ChatGPT در ایتالیا باعث نگرانی بسیاری در بین کاربران و جامعه فناوری در سراسر جهان شده است. با پیشرفت فناوری هوش مصنوعی و ادغام بیشتر در زندگی روزمره ما، ممکن است کشورهای بیشتری مقررات سخت گیرانه تری را برای اطمینان از حفاظت از داده های کاربر و حفظ حریم خصوصی اعمال کنند. پاسخ OpenAI به این ممنوعیت چنین بود که این موضوع در بین کارشناسان فناوری مورد بحث بوده است.

ایتالیا ChatGPT

سام آلتمن در مصاحبه اخیر با مجری پادکست لکس فریدمن، امکان جایگزینی هوش مصنوعی در برخی از مشاغل انسانی از جمله خدمات مشتری وجود دارد. او بیان کرد که آنها نگرانی زیادی از سرعت این فناوری دارند، اما همچنین گفت که انسان ها خلاقیت زیادی دارند و در نهایت مشاغل جدیدی ابدا می شوند.

ممنوعیت ChatGPT در ایتالیا یادآور اهمیت حفاظت از داده های کاربر و حریم خصوصی در عصر هوش مصنوعی است. در حاضر که فناوری‌های هوش مصنوعی به تکامل خود ادامه می‌دهند، دولت‌ها و شرکت‌های فناوری باید همکاری یکسانی داشته باشند تا شیوه‌های اخلاقی و مسئولانه را توسعه دهند که استفاده ایمن و مطمئن از فناوری‌های هوش مصنوعی را تضمین کند.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.