اپل واچ با ارسال هشدارها در مورد تنفس زیاد جان یک نفر را نجات داد

اپل واچ با ارسال هشدارها در مورد تنفس زیاد او جان او را نجات داد، تشخیص های بیشتر نشان داد که لخته های خون تشکیل شده است

یکی از صاحبان اپل واچ که در کلیولند زندگی می کند از روزی که ساعت هوشمند را خریده است سپاسگزار است زیرا دستگاه مدام هشدارهایی را درباره آنچه که بعداً معلوم شد لخته خون است برای او ارسال می کرد. پزشکان می گویند که افراد شانس کمی برای زنده ماندن دارند، با این فرض که ابتدا تحت مراقبت های پزشکی قرار نگیرند. به صاحب اپل واچ فقط دارو برای برونشیت داده شد.

کن کونیهان می‌گوید که ترجیح می‌دهد کارهایی که انجام می‌دهد را پیگیری کند، به همین دلیل است که یک اپل واچ خریده است. یک روز، یک دستگاه پوشیدنی سیگنالی را ارسال می کند که تنفس در حال افزایش است. وقتی او و همسرش به دکتر می‌روند، تنها عکس‌برداری اشعه ایکس و تجویز دارو است.

 

اپل واچ با ارسال هشدارها

او افزود:
در ماه اکتبر اخطاری از اپل واچ مبتنی بر کاهش سطح اکسیژن بدن دریافت کردم. در پیام نوشته بود که تعداد تنفس شما در یک دقیقه تنظیم شده است، اساساً باید سطح اکسیژن من ۱۴ باشد که به ۱۷ یا ۱۸ رسیده بود. همسرم از من خواست به پسرم زنگ بزنم و او به من پیشنهاد داد که به اورژانس بروم و معاینه شوم. من این کار را انجام دادم و در کلینیک بعد از قرار دادن بدن من در اشعه ایکس بیماری من را یافتند. من به برونشیت مبتلا شده بودن و دکتر به من دارو تجویز کرد.

در اواخر همان شب، سطح اکسیژن کونیهان باز کاهش یافت، بنابراین همسر و پسرش سریعاً او را به بیمارستان منتقل کردند، بعد از آزمایش های بیشتر به نتیجه رسیدند که صاحب اپل واچ ریه‌هایش لخته شده است. دکتر لوسی فرنیک، پزشک اورژانس در کلینیک کلیولند، گفت که لخته شدن خون یک بیماری جدی است و اگر کونیهان طی این زمان تحت مراقبت های پزشکی قرار نمی گرفت، زندگی او در خطر بود.

کونیهان در مورد این خبر چنین گفت که:
اکسیژن خون من که معمولاً در درجه ۹۰ است که باید حدود ۹۵ و بالاتر باشد، شروع به حرکت از درجه ۸۰ کرد. ساعت ۱۰ شب بود، همسرم خیلی نگران بود و پسرم نیز برای حال من نگران شد و بعد از اینکه خسته شدم و هر دو اصرار کردند و گفتند: “نه، باید به اورژانس بروی.”

 

اپل واچ با ارسال هشدارهادکتر فرنزیک گفت: حدود ۶۰ درصد از افراد مبتلا به خونریزی ریوی ممکن است روز بعد از خواب بیدار نشوند، و ممکن است وضعیت کنونی را درست گزارش ندهد ولی باعث شده تا در زمان مناسب جان یک نفر نجات پیدا کند. در نهایت، جان او را نجات داد و کونیهان مطمئن است که اپل واچ یک ضامن برای او در موقیعت های حساس محسوب می شود و افزایش علاقه مندی خود برای استفاده از این ساعت هوشمند را بیان کرد.

این نکته مهم وجود دارد که هر هشداری که از اپل واچ دریافت می‌کنید و به آن بیشتر هشدار می‌دهد و از شما می‌خواهد در اسرع وقت به دنبال مراقبت‌های پزشکی باشید، به آن توجه زیادی داشته باشید چرا که پیشگیری اولیه از پشیمانی بعدی بهتر است.

 

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.