اپل واچ اولترا با نمایشگر microLED فعلا تولید نخواهد شد

اپل واچ اولترا با نمایشگر microLED فعلا تولید نخواهد شد

اپل واچ یکی از محبوب ترین گجت های اپل محسوب می‌شود که طرفداران زیادی دارد و توانسته در سال های اخیر فروش قابل توجهی به دست بیاورد. هر سال شاهد انتشار گزارش های متفاوت درمورد مشخصات این محصول به همراه اضافه شدن قابلیت های متنوع هستیم، اما این بار گزارش جدید The Elec خلاف این اخبار را تایید می‌کند.

اضافه شدن نمایشگر میکرو ال ای دی به اپل واچ یکی از جذاب ترین موضوعات حوزه تکنولوژی به شمار می‌رود، اما امروز در گزارش The Elec، مشخص شد اپل تا سال ۲۰۲۷ هیچگونه توانایی برای استفاده از نمایشگر میکرو ال ای دی در اپل واچ اولترا نخواهد داشت.

یکی از دلایلی که اپل توانایی تولید این نوع نمایشگر ها قبل از سال ۲۰۲۷ را ندارد، معطوف به قیمت این پنل ها می‌شود. اپل واچ اولترا موجود در بازار با نمایشگر ۴۰ دلاری عرضه می‌شود و این در حالی است که استفاده از پنل microLED می‌تواند ۱۵۰ دلار برای اپل هزینه داشته باشد.

اپل واچ اولترا با نمایشگر microLED

با یک حساب و کتاب دقیق می‌توان گفت، فعلا اپل استفاده از نمایشگر های microLED به صرفه نخواهد بود و این شرکت کوپرتینویی مجبور است از نمایشگر اولد استفاده کند. از طرفی اپل قصد دارد بهترین تکنولوژی ممکن را در محصولات خود ارائه دهد و از طرفی دیگر هم منتظر تامین کنندگان با هزینه های پایین است.

رویای اپل واچ اولترا با نمایشگر microLED تا چند سال دیگر نیز ادامه دار خواهد بود و دلیل آن بخاطر زیاده خواهی اپل از سود هنگفت اپل واچ ها است. همانطور که در نسخه های قبلی شاهد بودیم، اپل قصد دارد قطعات با کیفیت را با قیمت بسیار پایین تهیه کند تا بتواند از این طریق سود کلی خود را افزایش دهد.

همچنین گفته می‌شود، اپل قصد دارد از چند تامین کننده دیگر مانند Epistar و Osram و همچنین LuxVue همکاری کند. در کنار این تامین کنندگان شاهد همکاری بلند مدت با LG Display هستیم که بزرگترین تامین کننده نمایشگر اپل در سال های اخیر محسوب می‌شود.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

منبع gsmarena

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.