اپل سفارشات چیپست‌های ۳ نانومتری را برای سال ۲۰۲۴ کاهش می‌دهد

آینده‌ی چیپست‌ها چه خواهد شد؟

چیپست‌های 3 نانومتری

به گفته یک تحلیلگر به نام مینگ چی کو، آینده بازار چیپست گوشی‌های هوشمند تاریک به نظر می‌رسد. طبق آخرین گزارش‌ها، اپل در حال کاهش تقاضا برای تراشه‌های ۳ نانومتری است. کوالکام همچنین تولید خود را کاهش می‌دهد و ASML هلندی را تحت فشار قرار می‌دهد تا محموله تجهیزات EUV را برای سال ۲۰۲۴ حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش دهد.

این تحلیلگر فاش کرد که تجارت نیمه هادی در نیمه دوم سال جاری به پایان خواهد رسید، اما رکود ممکن است تا سه ماهه دوم سال ۲۰۲۴ ادامه یابد.

چیپست‌های 3 نانومتری

ASML که قبلاً لیتوگرافی مواد نیمه هادی پیشرفته بود، مقر اصلی آن در Veldhoven، هلند است و تامین کننده تجهیزات اصلی برای ریخته گری چیپست در سراسر جهان است. Kuo پیش بینی می‌کند که این شرکت برای تولید محموله‌های کمتر، چند دلیل عمده دارد. اولین مورد این بود که اپل پس از کاهش شدید WFH (کار از خانه) با کاهش تقاضا برای دستگاه‌های مک بوک و آی پد مواجه شد. از سوی دیگر تراشه‌های جدید اپل و صفحه‌نمایش‌های ال‌ای‌دی کوچک برای استفاده مشتریان از دستگاه‌های جدید کافی نیستند.

چیپست‌های 3 نانومتری

علاقه به تراشه‌های ۳ نانومتری کوالکام نیز به دلیل تصمیم هواوی برای توقف تامین تراشه‌ها از شرکت سن دیگو، با مودم ۵G یا بدون مودم ۵G، کمتر است.

به طور کلی تقاضا برای پردازش‌های ۳GAP+ سامسونگ و ۲۰A اینتل کمتر از حد انتظار است و ممکن است سامسونگ، میکرون و SK Hynix تا پیش از سال‌های ۲۰۲۵-۲۰۲۷ یک پیشرفت بزرگ در حافظه ایجاد کنند.

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.